Новак
Николсон 12 висока затегнување на затегнување

Николсон 12 висока затегнување на затегнување

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3.00

Николсон Хакав се намалува низ металот без напор, правејќи ги лесни проектите за подобрување на домот. Има перничен гумен зафат што го намалува лизгањето за подобра контрола и удобност. Ова сечило со прегратка има висока технологија за затегнување за затегнување на сечилото на 30,000 psi. Тоа ви дава можност да постигнете агол од 45 или 90 степени за сечење и крајот на рамката вклучува заби, овозможувајќи ви да го користите како пила. Во рамките на рамката, има отвор за поставување на резервни лопати Николсон 12 „Hacksaw со висока затегнување : Николсон 12“ Hacksaw со висока затегнување има перничена гумена зафат што ја намалува лизгањето за подобра контрола и удобност. Технологија со висока затегнување за затегнување на сечилото на 30,000 psi. Сечилото може да се позиционира за сечење од 45- или 90 степени. Резервните лопати може да се чуваат во рамката. Крајот на рамката може да се користи како пила за џеб. Ограничена гаранција за живот.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Lenox Tools 20485 B106 R биметална уривање на уривањето на пила се лопатки 12инчни 6 TPI25 пакет е направено за тешка р�

Поставете го вашиот следен проект со сетот за возачи на ореви за вежбање Black+ Decker Тој нуди широк спектар �

Хипер тешкиот пила е совршен додаток на секоја гаража, работилница или работно место Овој пила го задрж�

Повлекувачот на рачката на тапата EZFlo е дизајниран да ги отстрани заглавените рачки на тапа од стеблото

Scroll