Новак
Трговска марка ликовна уметност „Лозја Хилс“ платно уметност од Ленс Куен

Трговска марка ликовна уметност „Лозја Хилс“ платно уметност од Ленс Куен

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 639.84

Уметник : Ленс Kuehnesubject : пејзаж-апелатива : природен модерен проток Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има пејзаж со темна долина што ја исполнува рамката. Ленс Куне е роден и израснат во Северна Калифорнија. Од есента 2002 година, неговата примарна тема е руралните и природните пејзажи на Северниот Залив на Сан Франциско, како и повремено и другите делови на Калифорнија и пошироко. Тој отсекогаш имал голем интерес за класични американски слики. Силно под влијание на фотографи, како што се Едвард Вестон и Ансел Адамс, неговата работа се фокусира на чувството за место, неговата светлина и расположението, создавајќи безвременски слики. Неговите наградувани фотографии се во приватни колекции во над 40 држави и многу земји. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ленс Куен „Лозја Хилс“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Овој оригинален модерно дрвен wallиден часовник од средниот век се вклопува и во рустикални декори, како �

Сите фотографии на 1x се избрани од тим на куратори за професионални галерии, исто како и во вистинска га�

Оваа оригинална пејзажи дрвена уметност се вклопува и во рустикални декори, како и во современи простор

[Спомени] : Уживајте во спортски настани со блиски пријатели, ценете го квалитетното време во удобноста �

Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од Побарајте го нашето лог

Оваа кошула со кратки ракави со еден џеб од Chaps е дизајнирана да ве одржува да изгледате полиран цел ден,

Однесете го денот со кошула од нашиот избор на слободен ден на Ферис Булер Овој класик на Johnон Хјуз за мо

Effеф Вингер присуствува на колеџ за локална заедница откако ќе се открие дека го лажел диплома и, на изне

Сребрен фармерки копродукции Beau Mid Rise Slim Flys Flys Flys Слатка верзија на суштинскиот не Jeanан на вашето момче,

Донесете го морскиот брег на вашиот украсен декор со Simply Daisy 2 'x 3' Kelly Green Starfish reg од нашата колекција на на�

Додадете модерен допир во вашата спална соба со остатокот рамка за метални кревети Салем со заоблена та

Симпатична и удобна за најкул креации! Овие шорцеви на Гаранималс за бебе момче во плетена ткаенина е уб

Кошула со долги ракави на Вранглер со долги ракави со влага, големини S3xlfeel бесплатно да ги заземат на от�

Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно �

Scroll