Новак
Трговска марка ликовна уметност „чекање во линија четка“ платно уметност од Кристина Лонг

Трговска марка ликовна уметност „чекање во линија четка“ платно уметност од Кристина Лонг

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2601.60

Уметник : Carolee Vitalettisubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвен цвет во центарот на рамката. Истакнати бои : црвена, зелена, тен, розова, сива, сина светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сини апстрактни удари со четки кои ја пополнуваат рамката.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Уметник : Тара Даавитиласубјект : Флоралстајл : Модерни и современи проодни типови : галеријаобвиткано п

Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимо�

Уметник : Роберт Фаркасубјект : животни : Современа трговска марка ликовна уметност „Лупус лупус I“ пла�

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во различни големини, ова подготвено уметничко дело,

Оваа wallидна уметност на платното со јаже е издржлив уметнички принт на висококвалитетно платно Парвез �

Runway Avenue Avenue, рекламирање wallидна уметност платно, ги отпечати стриповите „Kaboom“црвена, Yellowkaboom, е вешто на

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејзажцил : Современа трговска марка ликовна уметност „Whytecliff Sunset“ Canvas Ar

Сонцето е усогласено, е вешто направено уметничко дело од средниот век од вистински уметници...

Јадете пијалок и бидете весели, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопф

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, трговска марка ликовна

Уметник : Дарен Вајт Фотографија за фотографски предмет : Пејзажапелатива : Модерен и современо произво�

Loveубовта расте тука, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна златн�

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Scroll