Новак
Заштитена марка ликовна уметност „над IV“ платно уметност од Шариклија Зарис

Заштитена марка ликовна уметност „над IV“ платно уметност од Шариклија Зарис

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2601.60

Уметник : Chariklia Zarrissubject : Abstract Style : Modern-Century Modern Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има геометриски дизајн во црна, бела и задебеница. Истакнати бои : црна, сина, бела, сива, тиркизна светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Геометриски дизајн во црна, бела и чаша.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Тема : пејзаж на пејзаж : Современа Производ Тип : Сребрена рамка, бела мат, акрилна трговска марка ликовн

Уметник : Craig Snodgrasssubject : Graphic Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „Исклучете ја црвена�

Уметник : Vision Studio Subject : Cuisinestyle : ModernCentury Modern Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова е подготвено за вис

Што и да сте варосани, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна бела

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, трговска марка ликовна

, Секоја наредба е направена и внимателно проверена од нашите занаетчии за да се обезбеди квалитетна, до

Runway Avenue Avenue, рекламирање wallидна уметност платно, ги отпечати стриповите „Kaboom“црвена, Yellowkaboom, е вешто на

Орнаменти 2, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна црвена боја, ов

Сонцето е усогласено, е вешто направено уметничко дело од средниот век од вистински уметници Со сеопфат

Ова прекрасно современо уметничко дело излегува од традиционалните граници комбинирајќи многу различ�

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимо�

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во различни големини, ова подготвено уметничко дело,

Уметник : Тара Даавитиласубјект : Флоралстајл : Модерни и современи проодни типови : галеријаобвиткано п

Scroll