Новак
Трговска марка ликовна уметност 'Kintyre Plus' Canvas Art by Peter McClure

Трговска марка ликовна уметност 'Kintyre Plus' Canvas Art by Peter McClure

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1530.08

Уметник : Питер МекКлурсјубјект : Пејзаж-апелатива : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мирна вода што ја исполнува рамката со планина во далечина. Питер Хуго МекКлуре е роден на 19 август 1947 година во Венеција, Италија. Тој бил школуван во Англија и продолжил на понатамошни студии по уметност и архитектура; Таму развил симпатија кон Де Стил, Бау-Хаус, конструктивизам и дадаизам. Пикасо рече "Нема такво нешто како апстрактно сликарство ". Меккур вели дека "Сите слики се апстракција на вистината "; Единствените универзални вистини се математички. МекКлур има изложено главно геометриски слики и конструкции/wallидни олеснувања во различни земји. Тој отсекогаш пишувал поезија и неодамна во форма на хаику, потврдувајќи го моето верување дека „ограничувањето на средствата предизвикува изразување “. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Смирено вода што ја наполни рамката со планина во далечина.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Торбата за санки на Ленка алпак претставува леснотија на пристап и чување, како внатре и надвор Внатреш�

Патувајте во стил со нашата лесна мултинамена торба за месинџер! Зашиени заедно со квалитетен најлон, г�

Супериорни влошки и абразиви RSP38 6 "DIA 6 Душтини за прашина со 5 / 16 " 24 навојна контура на вратило и подлога

На бебињата со стил им е потребна облечена облека на која можат да сметаат за специјални прилики, семејн

Оваа ватирана врежана јакна од Авиа го прави совршеното транзициско парче Плетени 4насочни ракави за ис

Сите наши wallидни плаки започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтираа

2 Пакувајте ги мини панделките на Снајдер (1,5 мл., 60 ct.) За оваа ставка Вкусни мини панделки Здрав, нискокал

Прикривање, јакна или и двете? Небото е границата со времето и прикривањето на обвивката на Тру...

Мешавината за зачинување на пилешкото сусам од сонцептици ви помага да го добиете вкусот што го сакате �

Слатка Софија Првата е опкружена со нејзините пријатели на животни Птици, верверички и нејзиното милен�

Ботаничка пастелна цветна шема 4парчиња 1500 врвен лист за собирање сет Микрофибер Двоен сет вклучува 1 вг

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Лудувајќи се за карирана со кошула со копче на Тера и Скај Вистинска класика, оваа кошула е подготвена з�

Поддршка на јута, рампа за килими (продадено одделно) се препорачува за да се избегне менување и лизгање.

Ibrивописни бои и тропски принт донесуваат трендовски стил на нејзината облека за капење во сетот за бик�

Вреќата за спиење на Бакати е направена со 100 проценти памучна ткаенина од муслин во забавни отпечатоци

Нашата рустикална колекција е инстант класика Нашата рустикална мелница за дрво ги користи денешните т

Покажете го вашиот суперхерој случајно додека изгледате стилски на плажа или базенот со DC Comics Swim Wonder Woman

Панталони со лесна облека од чудо нација има вашето бебе или дете момче покриено и изгледа симпатично...

Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме Редовно вакуум (по можност еден без барови со тепачки) и место ч

Изработка на прскање оваа сезона за пливање со времето и врвот на бикини со чипка на Тру Нудејќи класиче

Зачудувачки класик, овој миабела дијамантски прстен за ангажман убаво ја одразува вашата романса...

Scroll