Новак
Трговска марка ликовна уметност „зајдисонце палма II“ платно уметност од Лора Маршал

Трговска марка ликовна уметност „зајдисонце палма II“ платно уметност од Лора Маршал

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1887.84

Во моментов живее и работи во Вермонт, Лора продолжува да биде инспирирана од убавиот свет околу неа. „За мене, фотографијата е нешто што се одвива внатре, поврзаност со природата, луѓето и структурите што не можат да се изразат само преку зборови“.Уметник : Лора Маршалсубјект : Пејзаж-апестит : Тип на крајбрежје Продукција : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црна силуета на палма против шарено зајдисонце. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Истакнати бои : светло сина, црна, сива, бела, портокалова, жолта за Лора Маршал, фотографијата е повеќе отколку само да собере камера и да фотографира со она што го гледа. Во моментов живее и работи во Вермонт, Лора продолжува да биде инспирирана од убавиот свет околу неа. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Откријте омилени ликови од филмови, ТВ емисии и стрипови преименувани како автомобили со жешки тркала! H

Не'рѓосувачки челик Заменливи и реверзибилни нараквици Голем дијаметар од 2,5 инчи Голем 7,75 инчен обем..

Користејќи го вашиот уред за рецепт за готвење? Декорирајте ја вашата кујна со оваа забавна држач за таб

Jordan Manufacturing 19" x 19" Telfair Midnight Multicolor Paisley Square Tufted Outdoor Wicker Seat Cushion with Rounded Back Corners (2 Pack) Set of 2 outdoor wicker seat cushions, each me

Оваа колекција го карактеризира Биг Лебовски, омилен и култен класик за сите времиња за двајца мажи со и

Дафодилите (ботанички наречени нарцис) се долгорочни повеќегодишни и прават одлични придружници на дру

Подготвени за добар ноќен сон? Овој женски кошмар пред Божиќно спиење е направен за да легнете пред спие

Додадете поп боја во вашата преодна временска гардероба со времето и модниот џемпер на TRU Овој удобен, л�

Изведба на највисоко ниво, Mizuno Premier Pro Baseball Pant G2 му нуди на играчот професионален изглед и чувство...

Целосно сонце Заштитете од мраз Водата доследно сè додека не се воспостави растение...

Цела Пепа свиња печати јакна од мантил со предна лепенка Долги ракави и има преден патент со целосна дол

Основата на вашето лето, кошула без брендсе врти преку 90 степени : вертикалните ленти се внатре Бесплатн

Изведете го вашиот женски шарм со нашето квалитетно интимно носење на Аеруси Направено да биде удобно и

Останете суви и удобни на работното место и на друго место со овие машки работни чизми од Херман преживе

Овој асортиман на загатки за забава во Бафало игри со 500 парчиња содржи различни слики од Војна на Starвез�

Сладоледот од чоколадо во Хиланд е направен со свежо млеко од локалните млечни земјоделци Имајте чиниј�

Додадете ја модата и функцијата во вашиот дом со главните теми Шеридан Фретхард во затворен простор за �

За да го негувате драгоценото време на сезоната на есен, собрајте ја оваа колекција на сложувалка за воз

Облека со соблекувалната со оваа корисна количка за фудбалски шлем Неговиот трим дизајн го прави елега�

Уметник : Филип Хугонардсбук : Уште начин на живот : Болд и еклектичен модерно производ Тип : Галерија обв

Направете ги празниците дополнителни магични со празник за време на пурпурниот вратоврска со еднорог...

Наизменичните нијанси формираат блокови и кругови за да се направи блескав дизајн за овој килим со совр

Овие удобни врвови помагаат да се одржат живи традиции на различните режими и целта за заштеда на човеш�

Дали сте подготвени да станете меѓудимензионални во овие SpiderMan : преку пајакотстихстих со 2пакувања на б

Scroll