Новак
Дрвена куќа за желки, големо живеалиште за желки, затворено куќиште на отворено за мали животни

Дрвена куќа за желки, големо живеалиште за желки, затворено куќиште на отворено за мали животни

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 879.84

Повеќе да не се грижите за тоа што вашата желка се губи додека излегувате надвор за сончање. Може да му го подготвите пријатниот дом како оваа кутија за желка со акрилни панели, што не само што ќе гарантира доволно сончева светлина за зајакнување на телото, туку и засенчена просторија за А. добар сон. Со индивидуален отворен врв на двете области, лесно можете да ги ставите или да ги извадите желките. Долните ленти за собирање отпад се наредени со пластика на внатрешната површина, што запира добро истекување на течности или честички. Загревањето на ламбата обесена на страничната шипка би било точно соодветно да го задржите пријателот на вашето домашно милениче во студените денови. Спецификации : Главен материјал : Pinewood, акрилик, галванизиран челик, пластична боја : цемент сива целосна димензии : 37,80 "L x 26.38 " W x 12 "H прачка за виси за греење Уред : 10.83 " простор за сончање : 22,64 "l X 24.61 "W x 10.24 " H Зона за одмор : 10.83 "L x 22.44 " W x 10.24 "H Wire Mesh : 25.79 " L x 24 "W MESH SIZE : 0,47 " x 0.47 "Acrylic Одбор : 20 "x 8.86 " (остави еден), 22,83 "x 7.28 " (предна) нето тежина : 21.38 bs Пакет вклучува : 1 x House House 1 x Упатство за упатства Pinewood Slat структура што носи голема цврстина. Премиум цемент сива боја што обезбедува површина што е докажана во вода. Акрилните панели ви овозможуваат јасно да го гледате животот на желка. 2 Поделени области кои обезбедуваат места за сончање и добар одмор. Галванизирана жица мрежа што придонесува за вентилација на воздухот.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Стаклените терариуми се најпосакуваниот избор на професионални херпетолози Тие го нудат предното глед

Создадете совршено живеалиште за вашиот влекач со помош на овој комплет за стартување на Reptizoo Овој комп

Scroll