Новак
Трговска марка ликовна уметност „gated pior“ платно уметност од Линколн Харисон

Трговска марка ликовна уметност „gated pior“ платно уметност од Линколн Харисон

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.67

„Излегов и пукав неколку пејзажи за да користам како позадина за десктоп за мојот компјутер и се закачив“, вели Харисон. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче.Уметник : Линколн Харисонсубјект : Пејзаж-апестит : Тип на крајбрежје Производ : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има пристаниште што го спушта центарот на рамката кон водата. „Излегов и пукав неколку пејзажи за да користам како позадина за десктоп за мојот компјутер и се закачив“, вели Харисон. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. - Пјер што тече по центарот на рамката кон водата. Тој често поминува нагоре од петнаесет часа макотрпно создавајќи ја секоја слика, фаќајќи стотици изложености на преден план и небото одделно. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Reebok Women's PlPlFocFocTrack Track јакна со предни џебови и предно размавта е совршена за преземање на студеното зимск

Млеко, 2% намалено маснотии, шише 1 qt храна без глутен 37% помалку маснотии што редовно млеко Маснотиите се

Добра ноќ, силно спијте . Лесно е кога ќе започне со овие ладни и удобни панталони од пижама од PJ Elastic поло

Оваа колекција го карактеризира Биг Лебовски, омилен и култен класик за сите времиња за двајца мажи со и

Цврст ѓердан од не'рѓосувачки челик ѓерданМајка розови кутии дизајнира, произведува и пазари рачно зав�

Ова момчиња Spiderman Short се совршени за сите деца! Одликувајќи се со иконскиот Спајдермен, ова ќе ги луди сет

Инспирирана од нејзиниот омилен лик од „Под морето“, овој мал сирена врв и шорцеви сет има симпатичен, �

Изработени од тексас на истегнување, овие шорцеви со тексас на Маден Cујорк плус големина се сигурни дек

Идна starвезда од Кејпзио Пинк предниот резервоар Леотард со везење на лого на колкот во цврста црна и роз

Овој сет од моето дете од Картер ја презема претпоставката од нејзиниот изглед на денот Одликувајќи се �

Трансформирајте го вашиот кауч со овој дизајнер Ebony Russet Textusture Luxury Throw Pillow Ткаенината на оваа трендовски �

Giclee (JeeClay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност

Месинг 9 "Среден сив патент, 1 секој Бренд : Аванти Тип : месинг Боја на забите : злато Големина : 3" инчи...

Чудо нација девојки мачки бејзбол капа Испратете го вашето малечко во чуден стил со оваа симпатична мач

Оваа прекрасна виолетова, зелена и златна задебелување на мозочни удари II платно уметноста се печати со

За стилската мајкада се биде : што може да биде подобро од чистата удобност и ладното дно од пламен? Фарм�

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Не можеме да одлучиме што да сакаме повеќеретрослична силуета на овие фармерки од фармерки од фармерки

Scroll