Новак
Империјал 10K розово злато 1 3CT TW Diamond Cluster Ribbed Shank Manight's Ring

Империјал 10K розово злато 1 3CT TW Diamond Cluster Ribbed Shank Manight's Ring

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 0.33

За човекот кој ја цени суптилната искра, овој дијамантски прстен е убав изглед што тој сигурно го сака. Изработено во злато од роза од 10 килограми, овој зачудувачки изглед покажува кластер во форма на правоаголник на треперливи тркалезни дијаманти поставени во полиран граница. Прстенот има широко заострен облик, што е обичен и има полирана завршница. Дво-тонскиот изглед додава поголем шарм на рингот. Зрачен со 1/3 ct.t.w. на дијаманти и брилијантен ламнат сјај, овој зачудувачки дијамантски кластерски прстен за мажи прави смела модна изјава. Идеално да се надари, ова елегантно парче дијамантски накит бродови спакувани во прекрасна кутија за подароци, заедно со крпа за чистење. Ние сме производство на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се извори од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти што значи дека тие се без конфликт. Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T.W.) на сите дијаманти во секоја поставка и може да варираат во опсегот на толеранција. Природни дијаманти. Тежина на дијамант : 0,30 Ct.T.W. Боја на дијаманти : H-I. Јасност на дијаманти : I2. Дијамантско сечење : круг. Поставување : Пав. Димензија : 12,30 mm (должина) x 23,90 mm (ширина) x 2,30 mm (висина на галеријата). Вклучува кутија за подароци и крпа за чистење.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Нашата рустикална колекција е инстант класика Нашата рустикална мелница за дрво ги користи денешните т

Кога сонцето сјае и времето е топло, облечете го вашето мало девојче во овие сандали со гладијатор на де�

Апстрактните и природните светски мотиви на килимите за колекција Естрела ќе додадат прскање на боја и

Bug Bug Molto е мека и гушкачка кадифен играчка што проектира светлина кога се исцеди! Светлината бубачка има

Сет за кошула и нозе со две парчиња; Само јака со штанд со јака и стојат на контраст на внатрешната јака; 6

Работете, играјте и соочете се со денот удобно со потпис од Levi Strauss & Co ™ Women'sенски модерни слаби фармерки

Овој рингинспириран прстен ќе направи одличен додаток за еден ден на плажа Станува збор за сребрен прст

Трчајте со доверба Овие шорцеви со атлетски дела имаат вградена лагер за удобност и покриеност...

Ако барате да го зголемите вашиот фактор на софистицираност отколку да погледнете подалеку од Вал од Бе

Ова трендови меѓународни НФЛ Денвер Бронкос Постерот за wallидови со лого 21 е дизајниран со високо квали�

Сите наши wallидни плаки започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтираа

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Обграден со пробиотици за здраво варење, оваа поголема кибли има омега масни киселини од масло од лосос

Иновативниот тим за игри Xpression Gaming е совршен за ентузијаст за игри како вас, што е вистински обожавател н

Неисправен градник на Вафл Бран е спортски градник што е реимагиран! Овој градник има вградена полица с�

Потпис од Леви Строс и Ко современи карго шорцеви обезбедува модерен стајлинг на карго и перформанси из

Scroll