Новак
Трговска марка ликовна уметност „хартија работа I неутрална“ платно уметност од Мајк Шик

Трговска марка ликовна уметност „хартија работа I неутрална“ платно уметност од Мајк Шик

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3.00

Уметник : Мајк ШикСубјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има триаголници и плоштади во неутрални нијанси на сива, розова и беж. Истакнати бои : Портфолиото на бело диво јаболко/фотографијата ги прикажува заедничките напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Триаголници и квадрати во неутрални нијанси на сива, розова и беж.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Тема : Пејзаж на пејзаж : Современа производ Тип : Рамка од дрво, бела матка, акрилна трговска марка ликов�

Метежот и повторувањето, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна з�

Уметник : Ејми Вангсгардбјект : Апстракт Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „Апстрактни ц

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

Овој Parvez Taj Aspen Forest 2 Canvas Wallидна уметност е ликовна уметничка платно печатење од Parvez Taj Парвез Таџ е визион

Авенија на пистата Авенија цветни и ботанички wallидни уметности платно „златни лисја“ ботаники злато,

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

Тема : Апстракт Стил : Современа Производ Тип : Сребрена рамка, бела матка, акрилна трговска марка ликовн�

Дајте му на вашиот декор на домот уникатен изглед со магично размислување Блу од Винвуд Студио Канвас, п

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

Од мојата мама, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна бела боја, о

Scroll