Новак
МекКормик кулинарски лисја од мајчина душица, 27. Оз Мешани зачини и зачини

МекКормик кулинарски лисја од мајчина душица, 27. Оз Мешани зачини и зачини

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 109.28

Вашите сушени лисја од мајчина душица ќе пристигнат подготвени за употреба во вашата професионална кујна и немаат потреба од дополнителна подготовка. Откако ќе се изберат, лисјата од мајчина душица се подложени на процес на сушење што помага да се изнесе вкусот на потписот и нежните поттикнувања на лимон и нане. Findе откриете дека ова зачинување, исто така, исклучително добро се спојува со домашни фритри и бисквити од портокал мајчина душица. Исецкана свежа мајчина душица. Ова зачинување на мајчина душица се прави со употреба на внимателно избрани, премиум состојки добиени од земјоделци со знаење. Премиум лисја од мајчина душица : Лисјата од мајчина душица се подложени на внимателна селекција пред процесот на сушење за да се обезбеди квалитет на премијата; Нашето глобално извори овозможува неспоредлива контрола, осигурувајќи дека секој производ испорачува чист и конзистентен вкус. Со тоа што е суштинско значење за зачини, овие сушени лисја на мајчина душица додаваат пријатен и ароматичен вкус на кој можете да му верувате без оглед на што ќе го додадете. Чувствувајте се добар вкус : Листовите од мајчина душица МекКормик се кошерски производ и не содржат дополнителни MSG, овозможувајќи ви да експериментирате со садови додека се грижите за диеталните ограничувања на вашиот гостин или кулинарските потреби. Сушени лисја од мајчина душица = 1 лажица.Лисјата од мајчина душица МекКормик се познати по земјен, топол вкус на билката. Разновидна решетка за зачини од суштинско значење : Сушените лисја од мајчина душица се разноврсна билка што ги подобрува природните вкусови на слатки или солени јадења; Користете мајчина душица во мешавини за зачини за да додадете вкус на печено месо како пилешко, свинско месо или мисирка или да ги надополнувате слатки јадења.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Коријандер, Заедничко име на семето на Коријандум Сативум, пердувна годишна билка на семејството Апиац�

Додадете длабочина на вашите јадења со посипување на Ромемари на Мими Розмари Овие миризливи сушени би�

Додадете вкусен допир за завршна обработка на најразлични јадења со босилек на зачини Мортон и Басет...

Користете лисја од органска оригано со голема вредност за да додадете автентичен, вкус на стара земја в�

Орегано додава стабилен, топол вкус на сосови од домати, грав, модар патлиџан, тиквички, пица и риба...

Лисјата на Орегано е вкусен додаток на вашата решетка за зачини Орегано е белег на класични италијански

Исецканите пиперки на тонот се вкусен додаток на вашата решетка за зачини Пилки го зголемуваат вкусот и

Само најсвежите пиперки биле внимателно ископани и се исушиле замрзнување за да ги направат зачините о�

Лисјата на мајчина душица МекКормик, пакет од 3, е органска УСДА, изработена со висококвалитетни состојк

Дивиот овес верува дека секој има право на одлични вкусови, висококвалитетни производи, како што се див�

Целиот магдонос не е создаден еднаков Благо зачинето, додадете во салата од тестенини, компир или пилеш�

Тампико ким 3 мл (85 g) Неверојатно солен вкус на основата е суштински зачин за мексиканската, мароканскат�

Scroll