Новак
Трговска марка ликовна уметност „преврти детска уметност“ платно уметност од Алисија Лудвиг

Трговска марка ликовна уметност „преврти детска уметност“ платно уметност од Алисија Лудвиг

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1530.08

Уметник : Алисија Лудвигсубјект : животни Стил : Модерни и современи Производство Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има куче под сина апстрактна позадина. Истакнати бои : сина, бела, тен, црна, сива светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. куче под сина апстрактна позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Уметник : Ејми Франксјубјект : животни Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галеријаобвиткано платн�

Cage чевлите се во право на тренд за сезоната и Лесна улица го презеде овој тренд и го толкуваше за вечерна

Направете прскање следниот пат кога ќе се вратите на лизгалиштето со епските Quad Quad Quad Rollers...

Уметник : Cherry Pie Studio Ssubject : Abstract Style : Bold & Eclectic Modern Product Type : Galleryобвиткано платно уметност Ова е подготвено з

Пинк кутија женска инспиративна нараквица нараквица цврст не'рѓосувачки челик 7,75 инчи врски за вртење �

Уметник : Али Крисибјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галеријаобвиткано платно ум

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Софистициран, едноставен и неспоредлив, овој 14 карат бел златен скапоцен камен е сигурен дека ќе се негу

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Пејзаж апестит : Модерни и современи проодни типови : сребрена рамка, црн�

Одлично за дневна облека, ноќна облека, облека за спиење, домашна спална соба и дневно носење Оваа пижам�

Направете изјава во стил подготвен за сезони со затегнати чизми за возење од Brinley Co Овие шик чизми имаат

Оваа дрвена маса може елегантно да го скрие креветот за миленичиња или кутијата за легло, така што тие ќ�

Нови стилови, иста голема вредност Свеж изглед што ќе го сакате направен со квалитетот на кој му веруват

Обичен класик за вашето момче за дете Овие комбинезони од Wonder Nation се разноврсен додаток на неговата кол�

Подготвени да се претстават без обележја, кои можат да се презентираат во различни големини, скоро не се

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие декоративни естетск�

Крем, нетранспарентен гел мастило : кремаста, мазна гел мастило тече светло на темни хартии Светло бело

Scroll