Новак
Трговска марка ликовна уметност „Монт Бејкер утро“ платно уметност од Рон Паркер

Трговска марка ликовна уметност „Монт Бејкер утро“ платно уметност од Рон Паркер

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1530.08

Уметник : Рон Паркерсубјект : Пејзаж-апелатива : Тип на крајбрежје Продукција : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сини планини во далечина над водата. Рон Паркер започна да се слика како кариера малку доцна во животот. На 35 -годишна возраст, тој бил инспириран, откако видел изложба на оригинални слики од Фенвик Лансдаун, за да се обиде самиот да сликал диви животни. Неговиот прв напор, во 1977 година, беше успешен и тој се откажа од работата и почна да слика со полно работно време. Користејќи акварели, медиум со кој бил запознаен, тој започнал да прави вињетни слики од птици и цицачи, во рок од четири месеци продавал оригинали преку галеријата Харисон во Ванкувер. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Рон Паркер „Монт Бејкер утро“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Постигнете прекрасна привлечност на тротоарот со нашите faux дрво корбели Во споредба со вистинското дрв

Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето Тип на производ : Златна украсна рамка, акрилик...

Можеби едно од најценетите суштества во историјата е лојалниот коњ Длабоко чувствителна и бесконечно м

Уметник : Памела К Бирсубјект : People Style : Modern & Modernure Product Type : Galleryзавиткано платно уметност Ова е подготвен�

Пенингтон Црвен кедар JR Pavilion Wild Bird Feeder е конструиран од обновливи, отпорни на временски услови источен ц

"Додадете боја и удобност на кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие декоративни естетск�

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие декоративни естетск�

Овој прекрасен фустан со средна должина ќе биде совршен додаток на вашата гардероба оваа сезона Одлику�

Сеопфатен комплет : Kid Casters Focle Tag Комплет нуди низа најважни работи, вклучително и 28 "телескопски раб без �

Со комбинирање на мотор на вентилатор, сечило и обвивка заедно со делови за агилност склопови на вентил

Овие децатешки, над основните маички од Wonder Nation се задолжителни за гардеробата на вашето мало девојче...

Уметник : The Story Tellers Subject : People Style : Bold & Eclectic Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено з�

Подготвувајќи се само полесно со овој врв на култури во Авиа Спорт Вградениот градник за полици обезбед

Двете џебни постелнини за хартија и пликот се совршени ако барате класична папка што е издржлива и цврс�

Некои истражувања покажуваат дека тркачите имаат намалена должина на чекори и повисоки фреквенции на ч

Во Shield Wiper оригиналот оригиналниот Inshield Shiper® беше измислен за да го исчисти филмот Haze од внатрешноста н�

Класична, софистицирана сандала со асиметски пресврт се описите што ми паѓаат на ум за Корин од Бела Вит

Scroll