Новак
Трговска марка ликовна уметност „Зимски желби повторете 4“ платно уметност од Холи Конгер

Трговска марка ликовна уметност „Зимски желби повторете 4“ платно уметност од Холи Конгер

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 543.84

Уметник : Holli Congersubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има празничен колаж од мажи од ѓумбир од ѓумбир против позадина со црвена форма. Истакнати бои : црвена, жолта, вино, кафеава, портокалова Холи Конгер отсекогаш ја сакала уметноста и за време на училиште, уметничките проекти биле нејзини омилени. Во трето одделение, нејзината наставничка по уметност ја претстави со голем случај со зелен молив (кој сè уште го има денес) за тоа што го има најдобриот цртеж во часот. Таа продолжи да заработи диплома за графички дизајн и рекламирање и е професионален уметник веќе 20 години giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Одморен колаж од мажите од ѓумбир против црвена позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Никогаш не одмори од тоа да изгледаш прекрасно Фустанот за обвивка на кривата на Scoop ве носи од ден до ве�

Овој убав, уникатен, изопачен прстен е совршен за редење со вашите други омилени Изработено е од сребро �

Ширина : 4мм Големина на прстенот : 10 Димензии : Ширина : 4мм Полирана удобност се вклопува во Милгрин Пала�

Последната сезона е тука! Како ќе следите по стапките на минатото на Мисијата за да ја вратите моќта на о

Брзикомпатибилен тонер за Samsung ML1610 D3 Black (2, 000 принос на страници) за употреба во Samsung ML1610, ML1610 R, ML1615, ML1620, ML16

Лесно се чисти со микрофибер крпа закачалки на грб Оваа сина опашка пчела јадат на метални уметнички д�

Направете над вашиот декор со современотошик Е по дизајн ikats meow indoor / outor inare inrug Овој апстрактен килим има

Уметник : Роберт К jonessubject : City Scape Style : Modern & Modernure Product Type : Galleryобвиткано платно Арт Репродукции со високо к

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Измешајте и совпаѓајте со осум парчиња на овие девојки од 365 деца од гаранимали кои содржат удобни и шар�

Модата се среќава со функцијата со шорцеви за трчање на Авиа Петал мек, со вграден краток краток преглед

Без граници градниот градник на јуниорите е суштински додаток на вашата секојдневна гардероба Направе�

Удобноста е клучнавлегувајте во нашата мека и пријатна облека од 2 парчиња од бесплатно склопување, ком�

Со мултифункционалниот печатач на Xerox Work Centre 7556 во боја, ќе постигнете документи за боја со големо влија�

Планетата розова вознемирена слаби фармерки се меки на допир и имаат удобно истегнување Тие се стилски

Уметник : Алида ван Заансебјект : Архитекторен стил : Модерни и современи проодни типови : Галерија обвит

Scroll