Новак
Киинде Лил 'каснува мека силиконска лажица фаза на фаза 3-пакет

Киинде Лил 'каснува мека силиконска лажица фаза на фаза 3-пакет

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.33

Воведување на револуционерно сет на лажици за бебиња кои можат да му помогнат на вашето малечко да научи нови вештини и да постигне развојни пресвртници. Нашиот сет од три специјално дизајнирани меки силиконски лажици беа развиени за промовирање на учење и раст во секоја фаза! Безбедни и лесни за чистење, овие 100% силиконски лажици од одделение за храна се безбедни машини за миење садови, можат да се варат или стерилизираат, и се без БПА и без фталат. Фаза 2 : Слупување на возраст меѓу 4 и 6 месеци, малите развиваат и координација на рацете и рачно око. Со нашата лажица фаза 2, бебињата можат да вежбаат да фаќаат и да донесат лажици на устата. Без „погрешна“ страна, оваа рамна и склопена лажица помага во испорака на мека храна со помалку фрустрација кога се подготвени да започнат со експериментирање. -Сет од 3 -100% силиконски, БПА бесплатно и слободен фталат -Должина на рано : 4,125 ”Добијте лажици за бебиња што растат со вашето семејство додека ги одржувате малите удобни, среќни и ангажирани! Киинде : Секоја возраст, секоја фаза. Бебињата можат да вежбаат да фаќаат и да донесат лажици до устата; Без „погрешна“ страна, оваа рамна и склопена лажица помага во испорака на мека храна со помалку фрустрација кога се подготвени да започнат со експериментирање.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Опис : 1 Лажицата од не'рѓосувачки челик ве прави посигурни и удобни за употреба, особено во топла супа ил

Величествени и класични, прибор за служење на стариот Newујбери им носи допир на елеганција на сите ваши �

Главен дел за секоја функционална кујна и секојдневно готвење Совршено за мешање, служење, копирање и м�

Кујнските прибор изработени од тиково дрво се отпорни на топлина и влага Оваа лажица од тиково дрво е па

Додадете елегантен стил во времето на чајот со сетот на лажички од не'рѓосувачки челик од 3парчиња од 3 п�

Scroll