Новак
Dayco Small I.D. Обликувано црево за грејач

Dayco Small I.D. Обликувано црево за грејач

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 3.00

Dayco® обликувано црево за грејач на мали лични карти дизајнирани да ги заменат цревото за производителот на оригиналната опрема, цревото за грејач на грејачот на Dayco се изградени со плетено засилување и конструкција на EPDM, што обезбедува голема јачина и отпорност на нафта, кал, сол, остатоци од патот, озон, течности за ладење и варијации на температурата од -40 F (-40 C) до +257 F ( +125 C) кои се потребни за замена на цревото OEM. Внатрешната основна цевка е засилена со плетена рајон за максимална јачина и отпорност на пукање за животот на цревото. Dayco обликуваниот радијатор и цревото за бајпас има удобен пластичен ремен за виси за брза и лесна трговска марка. Покрај исполнувањето на SAE J20 R4, барањата од класа Д-1, ова црево сега е дизајнирано да ги исполни електро-хемиските барања од типот EC, како што е наведено во SAE J1684. Карактеристики и придобивки : Направени со синтетички гумени соединенија на EPDM кои обезбедуваат отпорност на влошување од озонот, течностите и температурните варијации од -40f (-40 C) до +257 F ( +125 C) Внатрешната основна цевка е засилена со плетен рајон за максимална сила и Отпорност на пукање за животот на цревото ги исполнува SAE J20 R4, барањата од класа Д-1 за подобрено црево за услуги ги исполнуваат електро-хемиските барања од типот EC, како што е наведено во SAE J1684; што го елиминира предвременото влошување на внатрешната цевка предизвикана од изградбата на статички електрични такси ограничена тригодишна гаранција dayco мала i.d. Обликувано црево за грејач.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Уметник : Филип СаинтеЛаудсибјект : Пејзажцил : Современа Производ Тип : Галерија обвиткано платно Артти

Уметник : The Story Tellers Subject : People Style : Bold & Eclectic Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено з�

Гарантирани Поставете го неговиот стил за успех со облеката со 2 парчиња на бебето на „Wonder Nation“, во која

Чекор во луксуз со папучи од Шејн од Кендал + Кајли Плишаното крзно крзно и безбедното лента за грб помаг

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие декоративни естетск�

Оваа колекција го карактеризира Биг Лебовски, омилен и култен класик за сите времиња за двајца мажи со и

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Навлегувајте во Dreamland или дневно на денот, опкружена во тотална удобност во оваа миди ноќница од тајните

Всушност, тоа е ракета наука! Забавна графичка мета од garanimals има долги ракави и класичен екипаж...

Кала Лили е можеби најбараниот цвет во светот на цвеќарниците и планерите за настани Божествената форм�

Wrangler Men's Straight Fit Jean / B> Барате џин што можете да го носите во секое време, каде било? Premiium Pretrium Fight Fit Jean на Wran

Вашето мало девојче ќе биде толку удобно во овој сет на џојо Сива џемпер! Графиката "Девојка моќ " е толку

Колку симпатично комбо! Засекогаш ми е појасен цветниот шифон и хеланките го комплетираат нејзиниот из�

Прилагодувањето на прицврстувањето и ослободувањето на топката овозможува лесно и удобно прилагодува�

Карактеристики : Пристигнува подготвени да висат Уметнички дела од Ендру Клеј Вклучува сертификат за а�

Уметник : Том Квартерманесјубјект : Флоралстил : Модерно влегувам во студиото со груб план за тоа што ќе �

Сигурно ќе уживате во вашиот најобичен ноќен сон со нашиот ултрамек кариран фланелен лист поставен од б

Чиста широка нога и лесен чувство го прават Тера приближно ИНСЕАМ : 24,5 ” Опуштено вклопување Повлечете �

Панталоните за дишење од атлетски дела се одлични за време на игра или спортска пракса Пар со удобна мет

Подлогата за сопирачките за замена на акциите Z17, роторот и хардверскиот комплет е буџетската замена на

Овој прстен е изработен во роза над среброто на Стерлинг Роуз Стерлинг сребро создаде прстен за ангажма

Беркли 4963 S очила за сонце за риболов нудат 100процентна заштита од УВА и УВБ Овие УВА очила за сонце може �

Организирајте се и направете чистење забава со Лукас Филмс Војна на Starвездите Овој отоман за складирањ�

Уметник : Lantern Presssubject : Animal Style : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено з

Tramontina Primaware 11инчен челик сива плоштад нечиста плоштад е идеална ставка за подготовка на храна за појадо�

Поставете ја фармата за новогодишно дрво за Божиќно село за да создадете традиционално чувство за одмо�

Scroll