Новак
Трговска марка ликовна уметност „отпечаток III“ платно уметност од iaулија Концеси

Трговска марка ликовна уметност „отпечаток III“ платно уметност од iaулија Концеси

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.33

Уметник : Carolee Vitalettisubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвен цвет во центарот на рамката. Истакнати бои : црвена, зелена, тен, розова, сива, сина светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. мека сина апстрактна боја што ја пополнува рамката.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Донесете моментална боја во вашиот дом со на пр Дајте изјава со користење на овие неверојатни повеќегод

Овој производ е дизајниран да работи ефикасно Издржлив е и погодно за употреба исто така Дефинитивно е �

Помалку грижете се за оштетување на вашиот телефон со капки и падови Јасното заштитно покритие исполну�

Чувајте ги вашите подови чисти со главата на системот за кликнување на Leifheit Оваа прицврстување на Screeegee

Вкусот на јајцето АЕ јајце е опишан како стопен француски млеко од ванила и има "култкако" Овој фаворит з

Компатибилна замена за TZE121 црна на чиста лента 0,35 во x 26,2 ft (9 mm x 8 m) за употреба во p toch 1000, 1010, 1000bm, 1010b, 1010nb, 1

Уметник : Манет Предмет : People Style : Trational Product Type : Galleryзавиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, у�

Подготвени, поставени, одете Подготвувањето за денот е предвремено кога ќе започнете со времето и панта

Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и в

30 инчното сиво кадифено тапациран метал столче без грб е совршен избор за луѓе кои бараат функционален �

Тип на затворање : Повлечете Луксузната веганска кожа, ласерскиот сечен дизајн, мултилента, лента за пра

Новите душеци за пена во боја на Норск сега доаѓаат во различни погодни големини на пакување...

Три популарни божиќни мелодии (ingингл sвона, ви посакуваме среќен Божиќ, и о новогодишна елка) играат слу�

Scroll