Новак
Финансиска слобода: Инвестирање во cryptocurrency за почетници

Финансиска слобода: Инвестирање во cryptocurrency за почетници

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.67

Покрај тоа, оваа книга ги дава сите клучни информации што им се потребни на новите инвеститори за инвестирање во cryptocurrency. Оваа книга е исто така преполна со витални информации за пазарот на криптовалути, вклучително и како да се купи и продаде криптовалути, како и како да ги користите за тргување.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Нелегално? Каприз? Измама? Нерегулирано? Што е криптоцентралноста? Дигитални пари демистифицирани се ст

Тркањето кон иднината на криптоцентралата дава информативен преглед на меѓународниот натпревар во пар

Да бидат предспарувани за да се стекнат со знаење и тајните на дигиталната валута Во секој случај, има с�

Забавен и едноставен начин да го задржите мозокот во форма Загатката е погодна за возрасни, а исто така �

Едната е мачка Еден е пари Едниот е Catcoin, криптовалутност Следете ја историјата на неверојатно мачка кој

По воведувањето на криптографијата и безбедноста на податоците, авторите ги објаснуваат главните техн�

Ebook is just for marketing purposes : Use paperback version Tear on dotted lines and crumple pages and place on the inside of the charcoal chimney DON'T USE LIGHTER FLUID or FLAMMABLE LIQU

Криптограмите се загатки со зборови кои имаат шифрирани реченици што решенијата мора да ги дешифрираат

Вклучува активности како што се Судоку, крстозбор, криптограми и лавиринти за здрав, среќен мозок...

Барате убав подарок за Twitcher, Bird Watcher, биолог или орнитолог во вашиот живот? Оваа забавна книга за активно�

на криптоварентите предности и недостатоци на инвестирање во криптоасии предностите и недостатоците н

★ Дали сакате крцкав хумор? 139 Cryptos да се реши во жанрот на валкани шеги и валкани цитати Прави одличен по

Книгата споделува знаење за парите на Bitcoin за оние кои сакаат да учествуваат на пазарот за криптовалути

Замислете ги решенијата за загатки кои откриваат смешни изреки и шеги за да можете да имате насмевка на

Ce livre est destiné aux débutants qui s'intéressent à la collection et au трговија des objets de колекција Il voaidera à comprendre les bases des crypto objets de coll

Scroll