Новак
Мексикански стил Ла Чона Котија, рендано сирење Оз. Торба

Мексикански стил Ла Чона Котија, рендано сирење Оз. Торба

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 0.33

Сирењето Ла Чона Котија е изработено од кравјо млеко, бело во боја; Има уникатен солен вкус со сува текстура, слична на италијански рендани сирења. Името е именувано по градот Котија, Мичоакан, во Мексико, каде што првично беше создадено. Тоа е најпосакуваната опција за гарнирање на кој било вид чинија : такос, грав, енгилада, хуевос ранчерос, пченка на пајажина, салати и тестенини. Неговиот смел вкус го подобрува секој рецепт. Сирењето со котија не се топи, така што подобро се користи како завршна сирење за подобрување на вашите омилени јадења . Скара свежи уши од пченка и врвот со мајонез, пипер од каин, стискање на свеж сок од вар, сецкан цилантро и нашата распарчена котија Сирење . Силен, солен вкус го прави идеалниот гарнир за најразлична храна. Нуди одличен вкус и омекнува со леснотија, подобрување на целокупниот вкус и презентација на храна. Добар извор на калциум и без транс маснотии и глутен. Додава автентичен допир на кој било оброк. El Queso Cotija de la Chona, ES Perfecto Para USAR En recetas como tacos, enchiladas y ensaladas.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Сирењето на наградата Фуд Котија потекнува од мексиканската држава Мичоакан во градот Котија Сè уште с�

Scroll