Новак
XA Premium Engine Air Filter одговара на Toyota Land Cruiser 4.5L 1993-1997, Land Cruiser 4.0L 1988-1992, Land Cruiser 3.4L Дизел 1981-1987, Land Cruiser 3.9L 1968-1974

XA Premium Engine Air Filter одговара на Toyota Land Cruiser 4.5L 1993-1997, Land Cruiser 4.0L 1988-1992,

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.00

Промената на филтерот за воздух на вашиот мотор е мала задача што може да има големо влијание врз перформансите на моторот и долговечноста. За оптимално здравје на моторот, се препорачува филтерот за воздух на моторот да се замени на секои 12 месеци или 12,000 милји. Повеќето филтри за воздух на моторот се многу лесни за промена - бараат неколку, или без алатки и само неколку минути од вашето време .. Ecogard XA3542 компатибилен со : . Lexus LX450 4.5 L 1996-1997. Toyota Land Cruiser 3.4 L Дизел 1981-1987. Toyota Land Cruiser 3.9 L 1968-1974. Toyota Land Cruiser 4.0 L 1988-1992. Toyota Land Cruiser 4.2 L Дизел 1986-1986. Toyota Land Cruiser 4.5 L 1993-1997 Компатибилен со Toyota Land Cruiser 4.5 L 1993-1997, Land Cruiser 4.0 L 1988-1992, Land Cruiser 3.4 L Дизел 1981-1987, Land Cruiser 3.9 L 1968-1974, Land Cruiser 4.2 L Diesel 1986 Lexus LX450 4.5 L 1996-1997. Ги заменува Fram CA376, Purolator A33542, Toyota 17801-60040, 17801-66030, 17801-68020, WIX 42159. Подобрување на перформансите со промена на филтерот за воздух на вашето возило најмалку на секои 12,000 милји (или како што е препорачано во упатството за сопственик на вашиот автомобил); За да се осигурате дека моторот на вашето возило има чист и ефикасен проток на воздух што му е потребен за брзо забрзување и моќност.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Avia 5 "ткаени шорцеви за трчање има технологија за влага за влага што ја одржува вашата кожа сува и ладна...

Притиснете ги границите помеѓу секојдневно носење и официјално носење во машките пакувања со надградб�

Продолжување на лентата за ленти за ленти на Ladie's Bra 3 реда 4 Hooks Description : 3 x 4 куки Дизајн, прилагодлив, погод

Central Design Products е задоволен да ја воведе нашата прилагодлива шипка за драперија со дијаметар од 13 / 16 со вис

Нашата рустикална колекција е инстант класика Нашата рустикална мелница за дрво ги користи денешните т

Сите сме во врска со вас да се однесувате себеси, да се сакате себеси и да се обожавате Затоа сме опседна�

Едноставна, цврста, функционална; Овој модерен дизајн совршено ја надополнува секоја просторија...

Доживотно гаранција ixir Microsoft Lumia 535 Dual SIM полнач (3ft.) Micro USB 2.0 кабелски комплет од IXIR (полнач за автомобили +

Оваа торба за грабнување и одење ви дава структурирана форма и живописен надворешен режим за да одговар

Кажете збогум на протекување и испади Нашето врвно јадро содржи специјално дизајниран абсорбента мате�

Уметник : Fab Funky Subject : People Style : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова подготвено за о�

Scroll