Новак
Трговска марка ликовна уметност „Зајдисонце светилник“ платно уметност од Шерил Бартли

Трговска марка ликовна уметност „Зајдисонце светилник“ платно уметност од Шерил Бартли

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1887.84

Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Подигната од семејство што зборува француски јазик, таа се потпираше на четка за бојадисување и кутија со боја за да се изрази на своите пријатели што зборуваат англиски јазик. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Во текот на овие години, Шерил ги разви вештините неопходни за да ги разбере техничките аспекти во креирањето на позадина и дизајн на текстил, теорија на бои, компјутерски дизајн, трендови на пазарот и соодветна грижа и користење на квалитетни материјали за уметници.Уметник : Шерил Бартлисјубјект : Пејзаж Апестил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвен и бел светилник од десната страна на рамката. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Уметничкиот талент на американската народна уметност, уметничкиот талент на Шерил Бартли беше очигледен уште од рана возраст кога ги изработи своите први уметнички дела како средство за комуникација.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Glidden® High Endurence® PlInterior Paint + Primer е висококвалитетна, внатрешна 100% акрилна боја и буквар во една, понудена по

Уморни од возење велосипед низ истите два џемпери? Поместете ги класичните Cardis пристигна нов трендсете

Црна шминка четка за четка за четка за четка за руменило, бронзер и хајлајтер зетот на веѓите и одделни �

Покажете ја вашата поддршка за вашите омилени со духовен изглед со тоа што ја грабнавте оваа маица со че

Воведување на нашата најзависна, чоколадна третирање уште : Нова органска каллива зајаче закуска! Оваа �

Оваа прекрасна, разноврсна област килим има високониско текстурирано чувство во класичен ориентален д�

Софистициран и неспоредлив, овој блескав прстен е совршен избор за секоја модерна жена во движење...

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дома со овие украсни естетски тр

Стилот Хофриц се движи од елегантниот модерен до елегантниот традиционален, сите со око кон денешниот ж

Играњето не запира за спиење кога ги носите овие пет ноќи во сетот за пижами од 2ПЦ на Фреди Овој 100% Polyester

Ова мое мало Pony Hugs N 'Fun Pemlow Buddy доаѓа во форма на омилениот лик на сите од сагата, симпатична искра на самр�

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Ова подобро фрлање домови и градини кадифена кадифен раб доаѓа во прекрасна низа бои Направено е од суп�

Без границите на ткаенината на јуниорите на јуниорите назад Ками е симпатичен и удобен додаток на вашат

Носете ја марката што трае Со над 75 години искуство со врвна облека за квалитет, Изод е бренд на избор за

Scroll