Новак
Трговска марка ликовна уметност „Стоун коњ“ платно уметност од Кристин Саин-лауд

Трговска марка ликовна уметност „Стоун коњ“ платно уметност од Кристин Саин-лауд

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.67

Со тоа што сум толку блиску до фотограф, ја фатив грешката и сакав да одам понатаму. Истакнати бои : сива, кафеава, црна, тен, црвено Моето име е Кристин Саинте-Лауди и јас сум со седиште во Источна Франција во Стразбур. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Еве го! Мојата цел е да најдам задоволство во мојата работа и се надевам дека и на гледачот му давам и некои. Поминав долги часови читајќи додека Филип, мојот сопруг на фотографот, ја вршеше својата работа. - Камена биста на коњ што се држи од wallид од тули.Уметник : Кристин Саинте-Лаудсубјект : Сè уште начин на живот : Глобален инспириран Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има камена биста на коњ што се држи од brickид од тули. За многу години работев страсно како графички дизајнер.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Секоја зимска земја на чудата му треба малку чудесно, и токму тоа е нашата фигура за време на годишно вре

Изгледајте исто толку добро како што се чувствувате како ги носите овие оригинални рамни предни пантол�

Софистициран и неспоредлив, овој блескав прстен е совршен избор за секоја модерна жена во движење...

Сакате Јужна Дакота? Покажете го со овие официјално лиценцирани дизајни на вашиот Coveroo! Овој дизајн е оф�

Црна шминка четка за четка за четка за четка за руменило, бронзер и хајлајтер зетот на веѓите и одделни �

Академици и атлетика Пријателски, Училишната униформа на Училиштата за кратки ракави на „Wonder Nation“ е фа

На почетокот ќе биде loveубов За да се направи кратка долга приказна, фармерките на земјоделските култури

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејсови на пејзаж : Современа трговска марка ликовна уметност „Августа

Електронскиот Lightsaber извира во живот на допир на копче исто како и Мејс Винду Звуците за потпевнување до

Воведување на нашата најзависна, чоколадна третирање уште : Нова органска каллива зајаче закуска! Оваа �

Носете ја марката што трае Со над 75 години искуство со врвна облека за квалитет, Изод е бренд на избор за

Huggle Hounds Knotties се оригиналната играчка со плескави, кадифен кучиња! Knotties се најтрајните играчки за кадифе�

Оди Волс оди! Покажете ја вашата поддршка и страна на модата за Тенеси со овој официјален поклопец! Овој

Св Северна Каролина, НЦАА Капчиња Северна Каролина Св НЦАА Северна Каролина Св НЦАА капи Северна Кароли

Во рамките на графичката колекција има различни слики врамени со убаво украсно обликување, давајќи му н

Оригинален ладилник за нафта Оригиналниот ладилник за масло е оригинален дел, во кутијата на производи�

Scroll