Новак
Трговска марка ликовна уметност „Скица на Јарец“ платно уметност од Кирк Рајнтерт

Трговска марка ликовна уметност „Скица на Јарец“ платно уметност од Кирк Рајнтерт

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2601.60

Уметник : Kirk Reinert Subject : Fantasy Style : Modern-Century Modern Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сино-јарец што се издига од водата. Кирк открил дека цртежот е природен талент во многу рана возраст, кој бил запознат со уметноста од неговиот дедо, спортски карикатурист за дилерот на Кливленд Плајн и неговиот чичко, аниматор. Кирк дипломирал на Школата за уметност во Купер со диплома за продукција уметност и дизајн, но е самоук сликар. По дипломирањето, тој работел во рекламирање како илустратор и дизајнер и по 3 1/2 години продолжи да воспостави свое студио во 1981 година. Гикли (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Кирк Раинт „Скица на Јарец“ платно уметност.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Создадете шарена и зрачна вибрација околу вашиот дом со едноставно линии со ливчиња со ливчиња од 18 инч�

Сонувајќи за следната сончева ден авантура? Краткото на Lee® Mid Rise Bermuda ќе биде подготвена Направени од ме�

Чувајте го вашиот дом да мириса чист и свеж со задоволство од цвеќе со ограничено издание на Renuzit...

Овој тренд меѓународен НБА Феникс Сонс Девин Букер 18 wallиден постер е дизајниран со високо квалитетни, п

Ова ќе ви биде на врвот оваа сезона Достапно во четири цврсти бои Направено од мека плетена газа ткаенин

Запознајте се со MGA Miniverse ™, Bratz® Minis! Поп културата во вашиот џеб Девојките со страст кон модата се тука и

Нова сезона свеж изглед Scoop на печатењето џемпери нуди елеганција на фустан со лесно вклопување на пант

Трендовски силуета со влечење на половината и влечење за прилагодливост за да помогне да седне удобно...

Овој оригинален модерно тркалезно дрво wallиден часовник се вклопува и во рустикални декори, како и во со�

Уметник : Лора МаршалСубјект : Типографија Стил : Модерни и современи производски тип : галерија обвитка�

Прославете ја својата loveубов кон Здраво Кити! Овој двопарчен салон сет го карактеризира иконскиот кара�

Добијте елегантен и шармантен изглед со овој зачудувачки скапоцен камен и дијамантски прстен...

Кик одобрен од дива, дизајниран да трча наоколу, овој високиот леопард прави модна изјава со метални акц

Сите наши wallидни плаки започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтираа

Scroll