Новак
Трговска марка ликовна уметност „Океан Херон“ платно уметност од Рејчел Пакстон

Трговска марка ликовна уметност „Океан Херон“ платно уметност од Рејчел Пакстон

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.00

Печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Трговска марка ликовна уметност „Океан Херон“ Арт од Рејчел Пакстон : Уметник : Рејчел Пакстон. Предмет : животни. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има птица со црвени цвеќиња и сина и жолта апстрактна позадина. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Не го напои Потоа, рестартирајте го процесот како што е наведено погоре За да растат во затворено како р�

Подготвени да се претставиме со презентација на безжични во различни големини, трговска марка ликовна �

Малку шушкање оди на долг пат Freeенскиот врв на Free Assembly ги погоди сите најнови белешки во стилот со опушт�

Бакарна тава за готвење извонредност 3,5 кварта алуминиум не стабилна тава во бакар е идеална тава на гот

Уметник : Камерон БруксСубјект : Пејзажапелатива : Тип на крајбрежје Производ : Галеријаобвиткано платн�

Карактеристики : Добична ширина Телескопски обоени челични цевки Сеав хардвер за монтирање вклучен за �

Уметник : Јури Шевченкосубјект : People Style : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис По

Додадете уникатен допир на вашиот декор со оваа главна перница за празници Оваа прекрасно дизајнирана �

Уметник : Оксана Зиакасубјект : животински стил : еклектикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арттис

Оваа оригинална апстрактна уметност од дрво се вклопува и во рустикални декори, како и во современи про�

Вашите омилени замрзнати ликови сите на една џемпер на пуловер? И се осветлува! Приближно Мерења на моде

Мартекс го испорачува секој аспект на денешниот среќен дом, низ моментите на loveубов, велнес и инспираци�

Опис : Acappella Нова дизајнирана жена секси чипка за ноќна облека од Babydoll, изработена од чиста чипка и целос�

Предност се впушти во 1 парчиња ротор на сопирачката (18 A1713 AC) од Acdelco Количина : 1 по пакет Acdelco Advantage Rotors Rotor

Запознајте го oyојспун Радосен нов спин на тајните богатства Исклучиво на Започнете со градници! Непреч�

Сите наши уметнички отпечатоци започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се

Постигнете прекрасна привлечност на тротоарот со нашите faux дрво корбели Во споредба со вистинското дрв

Авенија на пистата Наутичка и крајбрежна wallидна уметност платно ги отпечати „едра на сини“ наутички в�

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Прекрасната, разнобојна плетенка чинди колекција се одликува со едноодеден вид, рачни богатства што ќе

Scroll