Новак
Светло + вклопување не -масен јагода протеински пијалок за пијалак јогурт, мл., Брои

Светло + вклопување не -масен јагода протеински пијалок за пијалак јогурт, мл., Брои

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 60.48

Добијте избалансирана исхрана на чекор со Dannon Light + Fit Smoothie Protein Strumeie. Натоварен со овошен вкус и мазна, кремаста добрина, секоја голтка од овој пијалок од јогурт не се носи момент на чисто задоволство. Со 80 калории по шише, има 45% помалку калории од просечните пијалоци од јогурт. *Не е нискокалорична храна. ** 45% помалку калории од просечните пијалоци од јогурт : светло + вклопување пијалок за јогурт : 80 калории, 0 G маснотии; Просечен пијалок од јогурт : 150 калории, 3 G маснотии на 7 fl. Oz.At Light + Fit, ние веруваме дека здравото живеење се чувствува полесно кога е дефинирано со она што е соодветно за вас. Ние се обврзуваме да ја отвориме вратата во светот на здравјето каде што сте слободни да бидете тоа што сте. Со нашиот широк избор на јогурти и протеински пијалаци, го олеснуваме дефинирањето на здраво живеење со радосно, исполнување на храна и искуства што се во склад со вашите уникатни потреби за тело. Лесни + вклопуваат не -масни јогурт и пијалоци од јогурт не се само вкусни, туку се вклопуваат убаво во вашата рутина за велнес. Додадете малку светлина во вашиот ден со светлина + вклопување! Светло + вклопување без мавта со јагода од јагода од јагода од јагода од јагода од јагода, 7 мл. Вкус на јагода. Шишиња со една услуга. 80 калории по шише (45% помалку од редовните пијалоци од јогурт). Обезбедува 10 G протеини по шише. Нема додаден шеќер и 0% маснотии. Пријателски за дијабетес.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Чувајте го вашето малечко пријатно со ова бебе девојче Furry Fleece Solid Hoodie од Wonder Nation Направено е од ткаенина

Исклучителен дизајн што носи убавина во вашиот дом и канцеларија, ова златен традиционален wallиден часо

Акцентирајте ги и разубавете ги вашите прозорци во која било просторија од вашиот дом или канцеларија с

Донесете зимско чувство во вашиот дом за Божиќ со празник 4ft снежна база Гранките опфатени со снег го пр�

Ние ги зедовме нашите најтешки работни и функционални карго панталони и ги направивме уште поудобни...

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Giclee (JeeClay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.

X 5 стапки, табелата за продавници на „Фолд“ има целосно ламинирана површина за играње со дебелина од 12 �

Направете изјава со овој шармантен килим за класична област Овој прекрасен панел килим има примамливи �

Уметник : Рон Паркерсубјект : Animalsивотни Стил : Природно модерен проток Тип : Галеријаобвиткано платно ум

Одете од биро до вечера во овој врвен врат од концепти Со привлечни очи, сите отпечатоци, овој врвен пуло

Ние го срце овој врвен душо на Madden Nyc со кратки ракави за мафини и отстранливи чаши од градник од пена...

Целосно покритие со долна облека со средна положба, мека затегната двојна слоева ткаенина покриена со п

Кул вибрација и удобно чувство и го имате врвот на сезоната Свитката за пуловер на Tru Self го одржува вашио

100% полиестерска мрежа, плетена јака од ребра, напредно рамо, отворени ракави, плоча со три копчиња, задна

Кажете време во стил со овој часовник! Дизни Мики и Мини Машки шини розови злато гроздобер Артикулирање

Wexford Home Runnel XIII Premium Rramed Print, 26,5 "x 36,5 "Подготвени за виси, злато (сет од 2) Додадете пар убаво врамени апстракт

Scroll