Новак
Трговска марка ликовна уметност 'Ливерпул Англија Скај Скај Портрет II' платно уметност од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност 'Ливерпул Англија Скај Скај Портрет II' платно уметност од Мајкл Томпсет

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 0.33

Уметник : Мајкл ТомпсетСубјект : City Scapestyle : Modern & Moderner Product Type : Gallery-завиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црно мастило во Ливерпул Англија над бела позадина истакнати бои : бела, сива, црна уметност и дизајн секогаш беа омилени предмети на Мајкл на училиште. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. После 12 години, Мајкл Томсет донел одлука да продолжи со целосна кариера создавајќи своја работа. Слободата и времето да се биде во можност да се фокусираат исклучиво на неговите сопствени проекти е прекрасно искуство. Иако Мајкл сака да експериментира со различни стилови и субјекти, неговиот главен фокус е на мапата уметност. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато. Мапите се визуелни репрезентации на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Освен мапите, Томпсет создава и урбано обележје и дизајни на градски пејзаж. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црн градски пејзаж на Ливерпул Англија над бела позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Овој 12 пакет се одликува со секоја од 12те уникатни кастинг достапни во програмата за продавници на Дејл

Машината за миење садови безбедна за лесно чистење и микробранова и замрзнувач безбедна за дополнителн

Дајте ветување дека секогаш ја сакам Овој бел златен прстен се осветлува со дијаманти Во центарот, чети�

Bootsa Booties by Collection Collection се толку разноврсни, тие одговараат на сè, од разгорени фармерки до здолништа со м�

Без разлика дали сте на работа или барате стил што работи, панталоните за комунални услуги на Lee® Heritage ги

Подобрете го изгледот на вашата расадник со ќебето за креветчето Миги Луксузниот дизајн ќе го задржи ва

Дигитално репродуцираноострите, шарени фотографии на надворешната уметност се дигитално репродуциран

Вовед : Изградете мини засолниште за да се спротивставите на дождот или изгорено сонце на портата или п�

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие декоративни естетск�

Материјал : Изработено од висококвалитетен веган Leather Fabric Lining Feature : дизајниран со луксузен златниот тон

Еспадрили еднакво лето! Овие клинови покриени со јаже секогаш мора да ги имаат за топлото време Надет Вт

Оваа оригинална гроздобер дрво уметност се вклопува и во рустикални декори, како и во современи простор

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Покриената покривка на базенот Програм е тешко против зимските услови Корицата за промрежа е идеална з�

Исклучителен дизајн што носи убавина во вашиот дом и канцеларија, ова златен традиционален wallиден часо

Чекор во најсечениот чизми со потпетици од Бринли Ко Ова прекрасно подигање со потпетици со потпетици н

Забележете се во овие каприци управувани од стил со трендовски дизајн на блок во боја и плетени панели н

Барате прекрасна обувка за вашиот следен одмор? Слајд сандалите на Scoop ќе го воздигнат вашиот топол изгл

"Додадете боја и удобност на кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие декоративни естетск�

Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разлик

Оваа класична силуета без ракави од тајните богатства брзо ќе стане една од вашите омилени Мекиот течен

Unity Automotive го направи уште полесно да го замените вашиот систем за суспензија на вашето возило Овој компл

100% полиестерска мрежа, плетена јака од ребра, напредно рамо, отворени ракави, плоча со три копчиња, задна

Scroll