Новак
Трговска марка ликовна уметност „Млад бик лос“ платно уметност од Бренда Петрела Фотографија ДОО

Трговска марка ликовна уметност „Млад бик лос“ платно уметност од Бренда Петрела Фотографија ДОО

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.67

Како дете, таа би барала самотија во шуманиот поток зад нејзината куќа за да се одмори од обврските за домашни задачи и воннаставни активности. Лос стои зад мал бор. Откако ги извршуваше кариерите како биолог за карцином и како професионалец за биосигурност, таа одлучи да ја испочитува својата loveубов кон надворешноста и да изврши долгогодишен интерес за фотографија. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Денес, дури и едноставно истражување на патека или неколку минути eringиркање на ноќното небо е често доволно за да ја неодамна и да и ’даде момент да размисли. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. За време на нејзиниот живот, Бренда се чувствуваше најблагородно, понизно, инспирирано и се зачуди кога е надвор од природата. Таа сега е фотограф со седиште во Вермонт, кој се фокусира првенствено во пејзажот, природата, ноќното небо, природниот апстракт и фотографијата со рурален живот.Уметник : Бренда Петрела Фотографија ДООСКУБЕКТ : Animalивотни Стил : Природно модерен производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има лос стои зад мал бор. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Покажувањето на вашиот тимски дух е лесно да се направи со овој утешител на постелнината NCAA поставена с�

Уметник : Алисија Лудвигсубјект : животни Стил : Модерни и современи Производство Тип : Галеријаобвиткан

Вашето девојче ќе изгледа толку симпатично во овој сет за нозе на Вини Пух! Tulle Ruffle додава таков важен до�

Уметник : Марлен Вотсонјубјект : Пејзажапестит : Современа трговска марка ликовна уметност „Чикаго Или�

Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи Ис�

Надворешна боја на Glidden® Една од палто е боја за суперпремиум, која обезбедува во една покриеност на пал�

Нашиот ѓердан од државата Охајо Бакис Дајана брзо стана еден од нашите најдобри продавачи Овој класиче�

Егзотиката е класичен стил ажуриран со свежи, модерни елементи за дизајн Традиционален, геометриски, пл

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дома со овие украсни естетски тр

Изработено од 100% добар квалитет и издржлива памучна постелнина, оваа уникатна декоративна обвивка за ф�

GGBailey® Classic Car Mats мешаат гроздобер стил со модерна технологија и се изработени од автомобилска згаснувањ�

Ова е лесно да се координираат шема на три страни, кои се одвиваат од глава до пети на креветот за лесна и

Флаутирајте го вашиот трендовски моден стил со овој елегантен и суптилен дијамант и аметист прстен Мод�

Сите наши wallидни плаки започнуваат како високо квалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтира�

Пожарот е изработен од квалитетен полиестер за да се спречи директна сончева светлина да влезе во автом

Проверете го срамота вкус на чипови со компири во стилот на Мауи, со вкусови повеќе класични од вкусните

Уметник : Incadosubject : Abstract Style : Modern & Modernively Product Type : Galleryобвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, у

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, трговска марка ликовна

Без разлика дали е вашата прва или педесетта година заедно, славете се со прекрасен прстен во стил на по�

безбедна за околината : без хемикалии и токсин без токсин, нашата вештачка трева од трева од 7,5 x 79 стапки

Сите наши wallидни плаки започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтираа

Со забавни и модерни опции како што е „Училиште за униформа на девојчињата за чудо нација“, „Понте пле�

Сите наши wallидни плаки започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтираа

Сандалот Grandview од Madden Girl е стил кој може да се облече или облече, во зависност од вашето расположение...

Илузијата на положување без најголемиот дел Мешавиот џемпер од кошулата на бесплатниот склоп го зема п�

Scroll