Новак
Уметнички ткајачи модерна област килим, 9,25 '12'

Уметнички ткајачи модерна област килим, 9,25 '12'

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 6000.00

Наменето да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и да се исчистат со чиста крпа. Секогаш тестирајте прво на мала област. Вакуумите на канистер без шипки за ритам се оптимален вид вакуум што треба да се користат на килими, но исто така можете да ја користите рачната приврзаност на исправен вакуум. Функционалниот кадифен куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да конструира влезови. 100% полиестер. Машина ткаена во Турција. Кадифен куп. Висина на купот : 2,8 ". Само затворен.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Вакуумот редовно без ритам Моќта се наomираше во Турција Достапно во повеќе големини 100% полипропилен...

Комбинирајќи векови на традиционални текстилни техники со современите потреби на клиентите, оваа бохо�

Моделите може да варираат малку според избраната форма и големина Пакувањето и испораката на вашиот ки

Додадете прскање на боја на вашиот простор со LR домашен матрица светлина беж и светло сина површина кил�

Со мало поп боја во шиењето, ова парче се издвојува Класичното природно боење со навестувања на Индиго о

OX Bay Carrabelle 5 'x 8' повеќебојни цветни и медалионски килими на отворено Овој килим во затворен простор за на�

Нашиот популарен геометриски килим Мејвив Харпер е за симболика и рамнотежа Размислувајќи за повторув�

Наменето да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен од деца и пријателски за миленичиња Совршен

Плишан и густ, долгиот чаш за килим на Shaw Living Shag, нуди мека текстура што ја крева и галеше под нозете Него�

Растејќи, мајката на Сабрина Сото секогаш told кажувала „бидете горди на вашиот дом!“ Сега, популарниот д

Кула палета и незаборавни преодни и традиционални дизајни се обележјето на колекцијата „Старнс“...

Scroll