Новак
Страна за нова ставка - Модул за модул за исполнување, понеделник, 13 март, 9:14:42: PM

Страна за нова ставка - Модул за модул за исполнување, понеделник, 13 март, 9:14:42: PM

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 479.52

Степен на цврстина : 26ã Â ° F (-3.3ã Â ° C) Сезона на цветање : рана пролет, пролет, доцна пролет, лето, доцна лето, есенска растителна навика : засилена вода : средно оплодување : еднаш месечно растојание : 14 “ (36 см) Висина : 10 - 12 "(25 - 30 см) Ширина : 12 - 18" (30 - 46 см) Изложеност : Сонце.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Подобри домови и градини живеат на отворено 2 G добредојде цреша, 18 " 24" висока, 2 галон тенџере : профузија

• Харди повеќегодишен • Пролет, лето, есенски цут • Преферира целото сонце • Идеално за градинарски кр

Заедничкиот снежни топки Вибурнум создава текстура и интерес во текот на целата година во пејзажот...

Бренд : Експерт градинар, ширина : 10 12in, висина 12 24in, Барање на светлина : целосно сонце, температура 40 °, ц

Донесете тропско чувство на вашиот двор или пејзаж со овој остров цвета хибискус Хибискусот се достапн�

Тие се исто така отпорни на хранење на елени и се сметаат за толерантни на суша Постојат многу решенија �

Барања за светлина : Целосно сонце Боја : повеќебојно Потребно е наводнување : Кога е суво Име на растени�

Докажани победници Супербена® Црвена Вербена Кластери на цветање на мали црвени цвеќиња...

Освежете ги вашите декоративни жардинери оваа есен со еден од најмиризните годишни мешавини на растени

Let It It It Blend Blave, произведува неверојатно тврди и свилени цвеќиња Холандската „виолетова сензација“ на и

• Бренд : Експерт градинар • Светлина : Сонце • Зрела висина : 3 до 6 инчи • Зрела ширина : 5 до 8 инчи • Зел�

Алпска рибизла (Ribes alpinum) е тврда грмушка која најчесто се користи како жива ограда Грмушката лесно се гр�

Зона на цврстина : 3А 9Б Степен на цврстина : 40 ° F (40,0 ° C) Сезона на цветање : Доцна пролет, летна растителна

Заедничко име : Градина мудрец Изложеност на сонце : Целосно сонце Цветна боја : роза, сина, виолетова Вре

Степен на цврстина : 32â ° F (0,0â ° C) Сезона на цветање : Летна растителна навика : Карактеристики на искачув

Барања за светлина : Целосно сонце Потребно е наводнување : Кога е суво Име на растенија : Целосија...

Разновидноста на црниот дијамант Крејп ја претставува првата серија на вистински темни миризли на темн

Scroll