Новак
Плоштад пликови од луксуз, lb. светло бело, пакет

Плоштад пликови од луксуз, lb. светло бело, пакет

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 178.88

Најдобро од сè, овие коверти имаат метод за запечатување на кора и печат! Едноставно извадете ја лентата за лепило од внатрешноста на задниот дел од задниот дел и притиснете надолу за да ги запечатите вашите коверти. Не можете да тргнете наопаку со таков разноврсен избор. Ковертите со тежина од 70 фунти се одличен избор затоа што тие се издржливи и ќе го заштитат се што ќе ги користите. Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастило. Количина : 250 пакет. Овие коверти се исто така идеални за решавање на белешки и покани со рака. Плоштад коверти на луксуз.Квадратните коверти се совршени за најави, специјални настани, вечери за корпорации, покани за прием за венчавки, честитки, картички за одмор, други покани, директна пошта или општа употреба. Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти. Светло бело. Getе добиете одличен печат секој пат, не е потребно навлажнување. Користете ги овие коверти за сите ваши потреби за испраќање, како што се зачувани датуми, благодарни картички, Божиќни фотографии и многу повеќе!. Големина : 4 x 4 инчи. Тие се одлични за каква било формална или деловна пригода и исто така работат добро како и превоз на коверти за најразлични мали или рамни предмети. Со модерен, квадратен грб и елегантен дизајн, овие коверти ќе ги комплиментираат вашите стилски покани, вкусно благодарни картички или значајни белешки. Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија отпорна на измама.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Jam Haper® Brite Hue Lime Green #7 коверти на монети мерка со големина 3,5 x 6,5 инчи и се изработени од мазна, висококвали�

6 x 9 Коверти со отворен крај се професионален начин за испраќање рамни, но обемни материјали како памфле�

Големина : 4 1 / 4 x 6 1 / 4 инчи Овие коверти на поканите А4 мерат 4 Црна постелнина.25” (121мм x 165мм) Купете пакет �

Заштита на важни документи! Кога не можете или не треба да ја склопите содржината, ковертите на документ

Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвали

Тие исто така можат да се вклопат во внатрешноста на коверти со поголема големина или хартија внатре, вк

Оваа цврста и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија без да се свиткува или кин�

Коверти за покана од слонова коска од џем коска со Euro Clap се идеални за употреба за испраќање на покани за

Работникот за пошта на системот за пошта, одлично за личен или корпоративен бизнис Пликот #10 "Legal " или "Би

Коверти за џем хартија® црна #1 монети мерка 2,25 x 3,5 инчи во големина и се изработени од мазна, висококвали

Цврстата и издржлива дебелина е совршена за испорака на долги растојанија, така што нема да мора да се г�

Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвали

Полноќно црно Ковертите со тежина од 80 фунти се одличен избор затоа што се околу двојно дебели од редовн

Руменило розово се издржлива и висококвалитетна опција за сите ваши потреби за планирање на партијата..

Користете ги овие коверти за AL, вашите потреби за испраќање, како што се Божиќни картички, зачувајте ги д

37 ”x 5,75” (110,99мм x 146 Големина : 4 3 / 8 x 5 3 / 4 инчи Ковертите со тежина се одличен избор затоа што тие се околу �

Заштита на важни документи! Кога не можете или не треба да ја склопите содржината, ковертите на документ

Плоштад коверти на луксуз Најдобро од сè, овие коверти имаат метод за запечатување на кора и печат! Едно�

Заштита на важни документи! Кога не можете или не треба да ја склопите содржината, ковертите на документ

Jam Jam Paper® Star Dream Metallic Grap Purple A2 Покани за покана се карактеризираат убава и стилска светло грозје виолетов�

Само што се сопнавте во колекцијата на пликови што стигнува до starsвездите Стилски, квадратни и достапни,

Ковертот #6 со 2насочен дознака (4 1 / 4 x 6 1 / 2) е посебен вид на одговор плик што се користи во прибирање фина�

Тие се дизајнирани за компатибилност со домашни печатари за ласер и инк џет Ковертите со тежина од 80 фун

Jam Haper® Brite Hue Божиќ црвено рециклирано 4 Bar A1 Покани за покана мерка 3 5 / 8 x 5 1 / 8 инчи во големина и се израбо�

Pемење хартија и плик Темна боја на хартија за хартија Покани се направени од хартија со текстура од 28 фу

Scroll