Новак
Насочени компресивни болки за олеснување на раката на лактот

Насочени компресивни болки за олеснување на раката на лактот

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.33

Компресија на ракавите на лактот се одличен начин да се намали болката во мускулите, да се подобри циркулацијата и да се подобрат вашите перформанси. Овие ракави можат да се носат под или над облеката за лесна вклопување дури и кога се активни. Тие имаат еластичен опсег што одговара на повеќето раце за пријатно удобно вклопување без оглед на нивото на вашата активност! Дипломираната FIT промовира циркулација за перформанси на мускулите и побрзо закрепнување. Високи ткаенини со високи влакна се пот од кожата до надворешноста на ракавот за поголема удобност. Беспрекорна конструкција обезбедува поголема удобност со минимална иритација од рабови што може да се фаќа против чувствителна ткаенина за компресија на кожата со засилена моќ за поддршка на мускулите и тетивите во подлактицата. Дипломирани се вклопуваат за промовирање на циркулацијата за перформанси на мускулите и побрзо закрепнување . Високи јами на влакно за сувост-влакнести се пот од кожата до надворешноста на ткаенината . Беспрекорна конструкција за поголема удобност . поголема оксигенација на крв за побрзо закрепнување.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Стапалата од болка со пар технологија за компресија што ја намалуваат компресијата што ја олеснуваат б�

Секогаш во движење, на вашите раце им е потребна напредна поддршка и олеснување кога се вметнува болкат�

Влезете во овие педи со средни облоги за тој изглед на „без чорапи“ Дизајнирано совршено за да се скрие

Alba Health 47305 Anti Emboly најлонски бута високи чорапи Екстра големи долги 2 / pr Единствената двонасочна ткаенина

Задржете ја гардеробата на вашето дете со овие атлетски дела момчиња без шоу чорапи Дизајнирани со лак �

Ако се примени некој од овие услови, консултирајте се со вашиот лекар за совет Оние кои никогаш не носел�

Овие чорапи за компресија на солење на Голдтое имаат корист од сите типови луѓе со тоа што дозволуваат ц

Материјал : 68% памук / 28% најлон / 4% спандекс Грижа : Машината за перење Земја на потекло : Увезен...

ПЕДС жени со ниско ниво на никакви емисии не се дизајнирани да ги покријат вашите потпетици и прсти доде

На чорапите на панталоните на Go има двоен слој, кој останува ставен цел ден без да остави впечаток на кож

Наменето за секојдневни активности, дневно пешачење или топло време Конструкцијата на Bridge Dale обезбедув

Ажурирајте ги основните најважни работи со удобност и погодност Оваа фантастична четворка на машки чор

Еластичната компресија може да помогне во третманот на мали варикозни вени со извршување на притисок и

Преднадуен џеб на автоматски флексиби на компресија на воздухот за поддршка на горниот, средниот и долн

6пакет вклучува : 6 пара чорапи Нанесено со Салвадор за вградена свежина Засилени потпетици и прсти за из

Печатењето со виножито го зголемува овој пакет чорапи од правдата! Во удобен пакет од шест, овие чорапи �

Колорадо Име Спуштено сувенир чорап е одличен за подарок или лична употреба OSFM возрасен...

Ажурирајте ги основните најважни работи со удобност и погодност Оваа фантастична четворка на машки чор

Секојдневни чорапи за вашиот секојдневен живот, секогаш ќе имате пар подготвени со драги тајни чорапи н

Осветлете ја вашата игра за чорапи со Muk Luks® Women'sенски 3 пар пакети со балерина чорапи Овие весело дизајн�

Во движење жените невидливи чорапи остануваат совршено скриени цел ден Влакната за влага што ги губат н

Единствените ракави за поддршка на прстите за поддршка на прстите се изработени од мек најлон, кој има д

Вклучува : 8 пара чорапи со глуждот Замрзнати II графички отпечатоци и забавни бои © Дизни, сите права се з

Компресија Долги чувари на зглобовите Овие чувари на зглобовите на зглобовите со единечен слој ќе обез�

Scroll