Новак
Трговска марка ликовна уметност „Есенска распродажба против“ платно уметност од Кортни Прахл

Трговска марка ликовна уметност „Есенска распродажба против“ платно уметност од Кортни Прахл

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2601.60

Уметник : Кортни Прахлсубјект : Сезонал Стил : Модерен рустикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира зборот "Благодарен " над шарените тикови на бледи дрвени табли. Куртен Прахл студирал уметност на двата универзитет Меримонт на двата универзитет Меримонт на Универзитетот Меримонт на двата универзитет Меримонт на Универзитетот Меримонт на Универзитетот Меримонт и Универзитетот Кларион во Пенсилванија. Нејзиниот фокус беше првенствено на 3Д -уметноста што подоцна се претвори во нејзината работа во колаж со мешани медиуми. Бојата игра голема улога во нејзината работа, а таа секогаш вклучува гроздобер хартија, сакајќи ја мешањето на старите и новите материјали. Верувајќи дека уметноста треба да биде остварлива за сите, таа ги учи уметноста на децата во локалното засолниште и придонесува за уметност во локалните добротворни цели. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Зборот „благодарен“ над разнобојните тикви на бледи дрво од дрво.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Уживајте во кафето што се враќа со мешавина од африканско, централноамериканско, индонезиско и перуанс�

Оваа возбудлива нова линија на возила комбинира SmashUp Derby ™ со Rock ‘Em, Cock‘ Em Robots® за уникатна нова шема за �

Уметник : Тим Отоли Предмет : Пејзажапелатива : Модерни и современи проодни типови : галерија обвиткано п

Овие проверени панталони за готвење ќе ви свират додека работите Тие се одликуваат со затворање и патен

Одлична влечење и подобрена со лесно движење ултра лесни танати Мег од лесна улица ќе станат моментален

Нашата вештачка трева од 7,5х59 стапки е идеална за внатрешна или надворешна употреба во станбени и комер�

Georgeорџ испорачува убав, разноврсен стил започнувајќи со оваа кошула со копчиња со копчиња во супермека

Подготвени да се претставиме без обележја што може да се претстави во различни големини 30 "x 47"...

Некои ножеви се само ножеви, додека други се како продолжение на тоа кои сте Во секоја ситуација во затв�

Земете спортски и стилски на следното ниво со оваа 6пакет на Justice Girls Collection X Cushioned No Show Cods! Одликувајќи се �

N / A Diva Cup е еднократно, менструална чаша во форма на bellвонче што се носи внатрешно и се наоѓа на ниско нив�

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дома со овие украсни естетски тр

Scroll