Новак
Луисвил Скала Fe ft. Скала за шахти од фиберглас, тип IAA, капацитет на оптоварување со lbs

Луисвил Скала Fe ft. Скала за шахти од фиберглас, тип IAA, капацитет на оптоварување со lbs

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1598.40

Тешки чизми од 18 степени за работа од двете страни на скалата. Шалијата за 8 'фиберглас има дизајн на тесна ширина и е идеален за работа во шахти, но исто така е доволно функционална за да работи околу куќата. Yellowолтата боја и 3 'пластични железнички заштитници ви помагаат да ја видите и да избегнете оштетување на шахтата додека сте на работа. Горниот багажник на полипропилен кополимер обезбедува јачина и издржливост. Луисвил Скала FE8908 8 'Скала за шахти со фиберглас, тип IAA, 375 фунти оценет : Дизајнот на тесна ширина е идеален за работа во шахти. Вклучува : пластични капаци за заштита на фиберглас, тешки професионални чизми, о-рунги. Материјал : фиберглас. АНСИ Тип : IAA. Облик на РУНГ : Тркалезна. Регни со отпорни на лизгање. Ширина на гребење : 12-9/64". 8 'скалила со фиберглас има 3' пластични заштитници на железницата за да се избегне оштетување на раб на шахтата.Бидете во можност да добиете одредена висина или да се искачувате до дупката колку што е потребно со скалилата на скалилата со стаклена стакло од луисвил Fe8908. Добијте таму каде што треба да одите со скалилата на скалилата на Луисвил Fe8908 Скала за шахти од фиберглас. Врвот до дното : 7 '. Боја : жолта. Висина на скалила : 8 '. Има тркалачки отпорни на лизгање и густа, не-пригодна термопластична еластомерска шара што носи безбедност во првите редови додека е на работа. Ова тешко парче има капацитет на оптоварување од 375 фунти. Предмет : Скала за шахти. Стандарди : ОСХА/АНСИ. Севкупна ширина : 14-1/2". Висина на горниот чекор : 7 '6 ". Растојание на растојание : 12 ". Број на скалила : 8. Видот IAA скалила има и полипропилен кополимер Горниот багажник кој обезбедува дополнителна јачина и издржливост за дополнителен мир на умот.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Постигнувањето на високи области е лесно и безбедно со скалилата на Луисвил тип II од 6 метри алуминиум С�

Scroll