Новак
Основи на Основи на надворешната боја Бордо Црвена, рамна, галон

Основи на Основи на надворешната боја Бордо Црвена, рамна, галон

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 383.52

Надворешната боја на Glidden®-Надворешна боја е течна боја со низок VOC која обезбедува добра лепење и скриена, добра отпорност на бледнее и обезбедува облога отпорна на мувла. Препорачано за употреба на правилно подготвени површини на отворено, како што се дрво, тула, бетон/asonидање, штуко, метал и винил обвивка.* Изберете го најдобриот сјај за вашиот проект. Станот е идеална завршница за странични wallsидови. Сатен е идеална завршница за предните врати, прозорци и ролетни. Полу-сјајот е идеална завршница за трим, шини и предни врати.* Винил обвивка и слични пластични композити не треба да бидат обоени со боја потемна од оригиналната боја. Сликањето винил обвивка или пластични композити со потемна боја може да предизвикаат да се искриват. Изборот на боја за употреба преку винил обвивка е ограничен. Надворешна течна боја. Добра покриеност на адхезија до 400 квадратни метри по галон. Отпорни на избледени. Овозможува облога отпорен на мувла. Низок VOC. Примена до 35 ° F; Брзо сушење за 30-60 минути, повторна за 2-4 часа. Достапно во избраната палета на нашите најпопуларни бои.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Погодни за мене дами ми се вклопуваат за мене со овошје на разбојните дами, четкани полидрапи : широки пр

Подлогата за сопирачките за замена на акциите Z17, роторот, дебеломер и хардверскиот комплет е замена за �

Компатибилна замена за TZE121 црна на чиста лента 0,35 во x 26,2 ft (9 mm x 8 m) за употреба во p toch 1000, 1010, 1000bm, 1010b, 1010nb, 1

A / C Фригирање за празнење црево Глобал 4813567 A / C ладилник црево за празнење се вклопуваат : 19931997 Mazda MX6 6 Cyl 2,

Мека, пријатна и сè што треба да биде џемпер, а потоа и некои Ниту една граница на кардиганот не го вади с�

Питер Пфејфер „чувар надвор од кутијата“ платно уметност Од спалната соба, до дневната соба, па дури и �

Чувајте ги вашите подови чисти со главата на системот за кликнување на Leifheit Оваа прицврстување на Screeegee

Бесплатна испорака по нарачки над 35 американски долари на продавницата за вентилатори од Фанатици Повр

Со ткаенина за истегнување на влага за удобност и дизајн на тркачки бек за леснотија на движење, овие вр�

Уметник : јуни Ерика Вессубјект : Animals Tyle : Modern & Modern и Modernivery Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова е п�

Вкусот на јајцето АЕ јајце е опишан како стопен француски млеко од ванила и има "култкако"...

Едноставен и без напор шик, овој прекрасен килим ќе го подобри секој украсен простор...

Овој производ е дизајниран да работи ефикасно Издржлив е и погодно за употреба исто така Дефинитивно е �

Микрофибер креветот за слатки домашни кревети / прашина од прашина е исечена над останатите...

Специфично за производи за специфичност на производот : Директна замена Продадена Продажба : Продадена

Тип на затворање : Повлечете Луксузната веганска кожа, ласерскиот сечен дизајн, мултилента, лента за пра

Со килими за бања Subrtex кои не се лизгаат Chenille мека шарена кадифен кадифен бања, претворете ја бањата во м�

Таа е подготвена за празникот на овој симпатичен начин да го прослави Велигденскиот сет на облека од 2 п�

Кратко со големина на женски плус големина овие лесни и исклучени плус големина плетени шорцеви од Terra &

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини на трговскат�

Наменето да испорача супериорна моќност за запирање, работа со ниска прашина и сопирање без бучава, ово�

Донесете моментална боја во вашиот дом со на пр Дајте изјава со користење на овие неверојатни повеќегод

Уметник : Манет Предмет : People Style : Trational Product Type : Galleryзавиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, у�

Уметник : Mathieu Rivrinsubject : Panderscapess Teyle : Современа трговска марка ликовна уметност „моќ на планините“ платн�

Машки џем шорцеви во Будвајзер ги фрлаат starsвездите Shortsем шорцевите се супер меки и карактеристични стр

Исто така, најдобриот вид јака за облекување и носење без вратоврска Овој сина полин има манжетни со дв�

Scroll