Новак
Трговска марка ликовна уметност „мазно изгрејсонце“ уметност од Крис Мојер

Трговска марка ликовна уметност „мазно изгрејсонце“ уметност од Крис Мојер

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1530.08

Уметник : Крис Мојерсубјект : Пејзаж-апелатива : Тип на крајбрежје Продукција : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има мека светлина од зад облаците во центарот на рамката. Јас сум страствен пејзаж и фотограф со долга изложеност кој живее во прекрасна Јужна Калифорнија. Јас снимам дигитални фотографии скоро 10 години, но само се посветив на уметноста во текот на последната 2. Имам интензивна loveубов кон океанот и се специјализирам за снимање моркови и пејзажи со долга изложеност. Го наоѓам мојот Зен со тоа што сум на брегот пред да изгрее сонцето и да ја поставам мојата опрема да биде подготвена кога денот ќе почне да свети. Уживам да го гледам морето оживува со магијата на првите зраци на Сонцето на светлината и гледајќи како небото се осветлува со бои што се наоѓаат само во овие времиња. Ниту еден два дена не е ист што ме одржува неуморно да ловам за следната одлична слика. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мека светлина од зад облаците во центарот на рамката.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Гоја домат кечап 20 мл Goya® кечап е сос базиран на домати што додава одличен вкус и боја на вашите оброци...

Конекторот за полесни цигари со моторни производи се дизајнирани и тестирани за да ги исполнат специфи�

Уметник : Lantern Presssubject : People Style : Modern & Moderner Product Type : Galleryзавиткано платно Арттис подготвено за виси, уметнич

Елементот за мијалник Breeze 20 ”по дизајн елемент обезбедува совршен завршен допир на вашиот проект за ре�

Било кој дел од вашето домаќинство или канцеларија може да биде совршено место за ова прекрасно дело за

Чејс и Маршал ќе ја задржат вашата малечка компанија на дневните авантури во детската шепа патрола осве

Оставете ги вашите пијалоци да се мешаат, но држете ја масата сува со салфетки за пијалоци за лов на камо

Уметник : Рон Паркерсубјект : Пејзажапелатива : Тип на крајбрежје Продукција : Галеријаобвиткано платно

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Дел Худи, дел џемпер и целосно чудесно, текстуралниот пуловер на границите не се одликува со бујно плете

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Ова возило за режим на Super Pursuit Mode Whight Rider ја овековетува вистинската starвезда на популарната ТВ серија на

Нашето испружено платно е создадено со само највисоки стандарди Ние печатиме со високо квалитетни маст

Возачите од кошулата на Поплин со Леј Лонг ракав е совршен начин за слој Се одликува со пикадо од пред би

"Додадете боја и удобност на кој било простор во вашата канцеларија или дома со овие украсни естетски цв

Scroll