Новак
Трговска марка ликовна уметност „Роуз градинарски кругови 2“ платно уметност од Ејми Вангсгард

Трговска марка ликовна уметност „Роуз градинарски кругови 2“ платно уметност од Ејми Вангсгард

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 351.84

Уметник : Ејми Вангсгардбјект : Апстракт Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „Роуз градинарски кругови 2“ платно уметност од Ејми Вангсгард : Уметник : Ејми Вангсгард. Предмет : Апстракт. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактни кружни форми на црвена, жолта, сина, розова и бела боја. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Севкупна тежина на производот : 6 фунти Стил : Деца 'С Севкупна ширина од страна на страна : 12 " Севкупна дл

Soul By Ludacris SL150 CB Клучни карактеристики и придобивки од слушалките : Напредно возач и коло Design Super B бас, јас

Осветлете ја вашата спална соба или бар со прозорецот со нашиот модерни знак на wallид во неонски стил...

Ваканда засекогаш! Носете официјално лиценциран Марвел Црн Пантер Флорал Машки и Голем Машки кратки ра�

Покажете ја гордоста на вашиот тим на голем начин! Ултра плишани подрачја на ултра, нема да остават сомн�

Уморни од здодевно основни влечења за време на сезоните на студено време? Додадете малку искра во вашио�

Уметник : Мајкл А Дилибертсубјект : Апстракт Стил : Индустриски прооден вид : галерија обвиткано платно у

Наменето да испорача супериорна моќност за запирање, работа со ниска прашина и сопирање без бучава, ово�

Шлемот „Раулис Мач јаглерод“ беше прецизно дизајниран за да им даде на елитните играчи најдобри во пер

Лондон Синиот Топаз Исечен : Овален Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил...

Проверете ја компатибилноста со вашето возило на http : / / / / дизајнирано да испорача супериорна моќнос

Цветни и ласкави, конечно фустан за да се за inубиме Овој стил Алинија од пионерската жена го одржува ваш�

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие декоративни естетск�

Овој трендс Меѓународен рекорд на смртни случаи Постери со низок возач е дизајниран со високо квалитет

Scroll