Новак
Трговска марка ликовна уметност „брашно есен VI на бела„ платно уметност од Данхуи Наи

Трговска марка ликовна уметност „брашно есен VI на бела„ платно уметност од Данхуи Наи

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 620.80

Уметник : Danhui Naisubject : Cuisine Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има тиква и лоза против бела позадина. Истакнати бои : бело, тен, портокалово, жолто портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува заедничките напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. тиква и лоза против бела позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Подготвени за презентација без обесено, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија им

Уметник : Chariklia Zarrissubject : Abstract Style : ModernCentury Modern Product Type : Galleryобвиткано платно уметност Ова подготвено за ви�

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

Подготвени за обесени презентации што се достапни во различни големини трговска марка ликовна уметнос�

Пистата Авенија Мода и глам wallид Арт Канвас ги отпечати патоказните знаци на Серафина црна, сива серафи

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во разни големини на трговска марка ликовна уметност

Мајкл Мулан е уметник и илустратор кој ја започна својата уметничка кариера како графички дизајнер...

Сенка на палмата, е вешто направено тропско уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна црна боја

ПРОДАВНИЦИ ОБРАЗОВАНИЕ И КАНЦЕЛА АРТ КАНВИ ПЕНТИ 'САИ ВИТРУВИЈАН ЧОВЕК 3 EH2821' Научник Сина, Вајтсаи Вит

Меги П Чанг Слонови Крем, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници...

Уметник : Мајкл Бланшет Фотографија на фотосебјекција : Пејзан пејзаж : Современа трговска марка ликовн�

Подготвени да се претставиме со презентацијата што може да се претстави во разни големини на ликовната

Scroll