Новак
Трговска марка ликовна уметност „Елеганција II розова“ платно уметност од Албена Христова

Трговска марка ликовна уметност „Елеганција II розова“ платно уметност од Албена Христова

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.33

Уметник : Албена Христовасубјект : Флоралстил : Модерни рустични производи Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има розови цвеќиња со златни акценти на текстурирана позадина на крем, тен и сива боја. Истакнати бои : Тан, Вајт, Браун Албена Христова, меѓународен уметник со повеќе од дванаесет години класична уметничка обука и магистерски во фреска сликарство, е еден од најуспешните уметници на отворено издание на пазарот. Таа немилосрдно бара совршена комбинација на форма, боја и текстура. Нејзините слики издвојуваат елеганција и безвременост. Родена е и израсната во семејство на уметници во Источна Европа и во моментов престојува во Калифорнија. Таа поседува неверојатна визуелна меморија што ја разгорува нејзината страшна уметничка имагинација. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Розови цвеќиња со златни акценти на текстурирана позадина на крем, тен и сива боја.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Оваа исклучителна модерна уметност во платното носи убавина во вашиот дом и канцеларија Оваа црвена мо�

Светлина на предната страна на маркерот : T10 / 194 / 168 / 2825 Големина на сијалицата | 800lm / сет, 4000k килибарна �

Регал имот безжичен 2инчен венецијански винил слепи е полесна верзија и опција за буџетот во споредба с�

Гаранција за трајност на живот, трајни брави се вртат и заклучуваат за да се обезбеди капа на капакот, ма

Запознајте го нашиот супер кул и ултра удобен џемпер на Трансформери, совршен за авантурите на вашиот м�

Бесплатна испорака по нарачки над 35 американски долари на продавницата за вентилатори од Фанатици...

Wrangler Men's Flex Fist Stretch Jean е дизајниран да биде во чекор со вашата зафатена рутина Квалитетниот тексас во ком�

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во различни големини, трговска марка ликовна уметнос

Ематичкиот безжичен звучник и звучник (ESB107) ви овозможува да уживате во вашата музика со одличен квалит�

Дали се лекувате? Купување подарок? Среќниот примател на овој производ ќе додаде убав и модерен додаток

LG Stylo 3 LG Stylo 4 случаи Хибрид со двојно слој со држач за картички Телефонскиот модел е исто така познат как�

Материјал : 92% полиестер / 8% спандекс Грижа : Машината за перење Земја на потекло : Увезен Големина : Модел�

Овде, во Саливанс, се гордееме со создавање дизајни на производи фокусирани на квалитетот и вредноста, о

Сите наши wallидни плаки започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтираа

Тој ќе биде подготвен за сонце и песок во овие чудо нација Брзо суво печатење на пливање за момчиња Диза�

Russell Big Man's Dri Fit Fit Long Sneeve Performance Tee DriPower 360 Technology Fils Sweat од телото ве одржува ладно и суво свежо сила технолог

Претворете го вашиот базен во празнично визуелно искуство со лебдечкиот соларен подводен светло шоу лу

Слатко женствено, врвот на резервоарот за очен на Get го вклучува шармот Овој лесен стил на влечење со шир

Прегрнете ги вашите криви ™ од Miracle Brands® е внимателно направена со нашата ексклузивна контролна ткаени�

Scroll