Новак
Трговска марка ликовна уметност „пустински лакови I“ платно уметност од enена Гутрие

Трговска марка ликовна уметност „пустински лакови I“ платно уметност од enена Гутрие

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2601.60

Уметник : enена Гутриесјубјект : Пејзаж-апестит : Природно модерен производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има камен кањонски лак од левата страна на рамката. Истакнати бои : Бела, сива, црна светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Камен кањон лак од левата страна на рамката.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Уметник : Дебора ДонешеОнјубјект : Транспортен стил : Beachy Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност О�

Мора да има кошула за момчиња од детското место Овој удобен Хенли е одење за надворешна игра или внатре �

Нови стилови, иста голема вредност Свеж изглед што ќе го сакате направен со квалитетот на кој му веруват

Goodyear Assurance AllSeason е патничка гума специјално дизајнирана за возачи кои сакаат целогодишна влечење, удобн�

Сју Шлабах работеше за „Диви Епл“ како дизајнер, уметнички директор и уметник веќе 15 години Резултатот

Овој производ е симнат од полиците Овој производ е симнат од полиците Овој производ е симнат од полицит�

Наменето за секојдневна удобност, брифинзите за класична должина на Gildилдан, носат мекост до вашата врв

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Цврст не'рѓосувачки челик 7,5 инчи проширлива жица 25мм алуминиумска шарм Реверзибилна двострана печатењ

Стил : фарма, земја Боја : црвена Уникатен метален wallиден декор со метал од алуминиумска оценка...

Jordache Triple Stack Super Skinny фармерки се мора да има основен гардероба Супер мек со доволно истегнување и стилски

Зачудувачки убав, овој едноставен, но впечатлив прстен, сигурно ќе ги фати очите Исклучителниот 0,125 CTTW р�

Планетата розова боја истегнување на слаби фармерки се забавен додаток на гардеробата на вашата девојк

Scroll