Новак
Контролер на соларни полнења на SC, 10A, USB порти, дисплеј, 12V 24V

Контролер на соларни полнења на SC, 10A, USB порти, дисплеј, 12V 24V

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 159.84

Контролорот за соларно полнење на Алеко е еден вид интелигентен, мултифункционален контролер на соларно полнење и празнење. Сите контролни параметри можат да се ресетираат флексибилно за да ги задоволат вашите различни потреби. Функцијата на контролорот е да го заштити напонот на напон и празнење. Кога нема сонце, интензитетот на светлината се намалува до почетната точка. Контролерот ќе го препознае почетниот сигнал по шест минути. Товарот ќе започне да работи според параметарот за поставување. Кога има сонце, интензитетот на светлината се крева до почетна точка, а потоа контролорот го препознава блискиот сигнал по шест минути. Товарот ќе престане да работи. Кога користите соларен контролер на Алеко, запомнете прво да се поврзете со батеријата, а потоа поврзете се со сончевиот панел. Контролер на соларно полнење Aleko SC401, 10 A, 2 USB порти, дисплеј, 12 V/24 V : напон на батеријата : 12 V/24 V Auto. Струја на полнење : 10а. Струја на празнење : 10а. Електронска заштита. Целосно автоматско работење. Режим на полнење PWM. Дигитална точност на микроконтролер. Двоен дигитален LED дисплеј. Компензација на температурата со сензор за надворешна температура. Има интелигентен дисплеј со 2-USB-порта што ви овозможува да ги поврзете вашите уреди. Кога ги користите сите соларни контролори, првиот чекор е да се поврзете со батеријата и вториот чекор е да се поврзете со сончевиот панел.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Се одликува со форма на ракав од 3 / 4, отворен фронт и чиста ткаенина од цвеќиња од чипка Ласкава чипка по

Уживајте во омилениот појадок со старомодна мешавина од леќата од леќата Хоџсон Мил Ова е производ кој �

Групацијата за дизајн на ГИА за метални столчиња со метални столици е единствениот избор што е важен Ти�

Оваа столче за прилагодување на шипката со лафтирана кожена кожена коже, додава стилски допир на вашата

Изработено е од пластика и метал за долго време на услуга, што е трајно, практично Овој производ е лесен �

Kodiak Winter Green Can : Основана во 1900 година Свеж и влажен пушач без чад Винтежан вкус Продажбата е дозволена са�

Оваа тројно натопена PVC ракавица е ергономски формирана со беспрекорна плетена лагер за дополнителна у�

Дали барате висококвалитетна рамна картичка за печатење, копирање, инсерти за покани и многу повеќе? Ов�

Време на одмор анимиран музички снежен глобус, Работилница на Дедо Мраз : Анимиран светлосен музички пр�

35 "Високо сушено растение Природно зеленило Пампас трева букет, со декод е уникатен додаток на вашиот ст

Шие ослободена врвна шема на метежотзамавлив, лесен за да се избегне врвот со зачудувачко, деколте инсп�

За нас : бренд плус големина инспириран од потребата на своите клиенти Се надеваме дека нашата облека мо

Останете солени! РАБОТИТЕ ВАШИОТ СОНГЕГОБОБОБИ СКУГЕНТИ ЗА ВИДНАКИОТ ВИКЕНТИРА Пријатни и удобни, овие

Цирилос, Премиум, Јава Фузија Делукс Бавно горење Природен лист Од холандски мајстори 2 за 99 центи Експе�

Врвовите на промашувањата на МекКал, Y (XS, S, M) : Материјал : Паперви лабава фитинг, врвовите на пуловер има�

Regence int Виси дворови англиски бршлен грмушка : крем / зелена Совршено за домашни цветни аранжмани, свадбе�

Finca Antigua Garnacha Crianza 750ml Регион : Шпанија Вино Елаборадо де ла Ува Гарнача Muy Fresco, Afrutado y Aromas y Sabores de Crianza...

ГОГО СИКЕЕЗКИТЕ НА ГОГИ се БПА бесплатни и се карактеризираат со лесно отворени капачиња и вградена сла

CRP Contitech OE KIVERTS PRO Series Комплет TB318 K1 Вклучува временски појас (Contitech), затегнувачка макара (GMB), макара за мир�

Периката е многу модерна и променлива, можете да ја направите во кој било стил според вашата потреба...

Направено од гума и метална, издржлива база на антена на автомобили Оваа база на антена е функционална и

Поправено брзо за пени на ден Плановите за заштита што се напојуваат од All State Дали сте покриле од механи�

Без разлика дали сте почетник или искусен пекар, овој сет на силиконски калап има 6 различни намени : дек�

Можете да го направите во кој било стил според вашата потреба Дишењето на роза, лесна, ве тера да се чувс�

Вашата зона тркала за еднорочно платно играчки за играчки помага да ја задржите просторијата на вашето

Scroll