Новак
Трговска марка ликовна уметност „Тексас пејзаж“ платно уметност од Вендра-Лин

Трговска марка ликовна уметност „Тексас пејзаж“ платно уметност од Вендра-Лин

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.00

Уметник : Вендра-Линсубјект : Пејзаж-апестит : Модерни и современи производи Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има облачен пејзаж над една река во центарот на рамката. Истакнати бои : Сликите на сива, црна, кафеава Вендра Лин ја фаќаат емоцијата во моментот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Облачен пејзаж над река во центарот на рамката.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува о�

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Пинк кутија женски инспиративни ѓердани на чакер, цврст не'рѓосувачки челик 17,7 инчи Омега ланец јастог,

Прославете ја својата loveубов кон Здраво Кити! Овој двопарчен салон сет го карактеризира иконскиот кара�

Создадете шарена и зрачна вибрација околу вашиот дом со едноставно линии со ливчиња со ливчиња од 18 инч�

Леден часовник Гроздобер часовник Модел : VT.MF.BK.B.L.14 Боја : Црна Цена на мало : 209,00 УСД Дијаметар на случа

Резултат на удобни купови единствени папучи за вас или спортски обожавател во вашиот живот! Чувајте при

Овој Трендс Меѓународен ТВ МАРВЕЛ стрипови ТВ essесика onesонс Постер за wallидови на камера е дизајниран с�

Градина сијалица Црната шарм Азитичка лилјана Цветна светилки се увезуваат директно од нашите фарми и �

Сите наши wallидни плаки започнуваат како висококвалитетни литографски отпечатоци кои потоа се монтираа

Сместува датотеки со букви, правни и висини со големина на А4 Системот за блокирање на фиоките го инхиби�

Софи Б нуди практични интими за цел ден удобност Овие гаќички на хипстер имаат задебелен цврст дизајн, м

Чувајте го вашиот дом да мириса чист и свеж со задоволство од цвеќе со ограничено издание на Renuzit Се одли

Украсете го вашиот кревет или кауч со пернтоскоп перница и зголемете го уникатниот стил на вашата соба �

Планината Слаусон на Duskpremium врамени печати врамен ладно притиснато хартија за печатење со супериорна р�

Нашиот начин да славиме сет за подароци од 5 парчиња, се карактеризираат со 2 кујнски крпи, 1 мит за печка,

Scroll