Новак
Дорал SDL-Sport All Season 225 60R 98H Патнички гуми се вклопуваат: Subaru Outback 2.5i, Subaru Outback I

Дорал SDL-Sport All Season 225 60R 98H Патнички гуми се вклопуваат: Subaru Outback 2.5i, Subaru Outback I

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 0.33

Doral SDL-Sport 225/60 R16 98 Hover View Designed за употреба на купови, седани, CUV и миниванси, Doral SDL-Sport е гума за сите сезони. Одликувајќи се со странични и кружни жлебови во рамките на шарата што ја отстрануваат водата од контактната лепенка на гумата за да се намали ризикот од хидропланирање, соединението и шемата на SDL-Sport го зголемуваат ракувањето и одговорот на управувачот. Шајска шеза. Поддржано од гаранција за живот ограничен на производителот од 45.000 милји. Опкружените и пошироки латерални жлебови евакуираат вода од под шарата за да се намали ризикот од хидропланирање. Соединението на сите сезони и напредната шема на шара ја подобруваат сувата и влажна влечење и ракување. Трад е дизајниран за подобар одговор на управувачот и удобност во возењето. Големина : 225/60 R16. Опсег на оптоварување : SL. Производот може да варира од слика. Не е вклучено тркало/раб.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Premium Tire Line Ecovision VI182 P225 / 60 R16 FITS : 2006 Subaru Outback 2.5i 2008 Subaru Outback Premier 2007 Subaru Outback 2.5i Basic 2017 MercedesBenz C300 2009 Subaru Outback 2.5i Lim

Snow Snow 205 / 60 R16 96 H XLOVERVIEWMICHELIN SNOW е зимска гума што е дизајнирана за максимална подвижност и безбедност за да

Bfgoodrich GForce T / A KDWS врвот на пазарот за сериозни ентузијасти за спортски автомобили и спортски купе...

Целосезонска турнеја гума, Tuger Paw Touring A / S е дизајнирана за употреба на удари, седани, CUV, и SUVа и нуди возач�

Наменето за најновите седани и минибуси, Avid TRZ има асиметрична шема на шара со три специфични елементи н�

Премиумцелата сезонска гума ги задоволува строгите барања за перформанси на производителите на автомо

The Sumitomo Htr A / S P02 (радијална висока технологија, сесезонска, премиум 2та генерација), вклучуваат радијали с

ECSTA AST (AllSeason Xtreme) Ku21 е гума со високи перформанси и интензивна издржливост Изградени за возачи на спортск

Atrezzo SH406 е гума во сите сезони што им нуди на возачите супериорна влечење во суви, влажни и лесни услови н�

Maxxis Bravo HPM3 225 / 60 R16 98 Voverviewthe Bravo HPM3 е сезона турнеја гума што најчесто се користи на пукани, седани, CUV и SUV...

Патриот РБ1 гуми е туристичка гума која е дизајнирана за повеќето компактен и со средна големина автомо�

Краткиот опис не е достапен сосема веројатно нашата најтехнолошки напредна гума за All Season Тој нуди сите

На шарата има тивки патеки во жлеб, оптимизирани слотови на рамото и променлива секвенца на теренот што

Petlas W 651 Snow Master P205 / 60 R16 92 Hover View The W651 Snow Master од Petlas е зимска гума што е изградена за употреба на патнички авт

Delta Esteem Ultra Touring Tire е дизајнирана за седани за перформанси, CUV и SUV Овозможува тивки удобни возења на патот

Scroll