Новак
Трговска марка ликовна уметност „Роденденска торта во центарот“ платно уметност од Клаудија Интерранте

Трговска марка ликовна уметност „Роденденска торта во центарот“ платно уметност од Клаудија Интерранте

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1530.08

Уметник : Claudia centrantesubject : Cuisine Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има парче торта во центарот на темна рамка. Клаудија е родена и израсната во областа на заливот Тампа во Централна Флорида. Откако накратко присуствуваше на колеџ во Средниот Запад за изведувачките уметности, таа одлучи да следи поинаква страст. На олеснување на нејзините родители, таа се приближи до дома за да присуствува на школата за уметност и дизајн на Ринглинг во Сарасота, Флорида. Откако се стекна со диплома за графички дизајн, Клаудиас прва работа во светска агенција за рекламирање ја однесе во Атланта. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Парче торта во центарот на темна рамка.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Чувајте стилски додека останувате активни во овие модни Капри од Авиа со живописни странични панели Пр�

Варзир за коса со вар, нијанса на коса, епријателски за DIY, без оштетување, веган и суровост формула што о�

Преголемите геометриски стилови како оние во колекцијата Сан Франциско заземаат централна фаза за да с

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Тема : Maps Style : Современа Производ Тип : Галерија обвиткано со платно за трговска марка ликовна уметност �

Дали сакате нова рачка за надворешна врата што одговара на оригиналот, за многу помалку отколку да се вр

Совршен подигнат збор заликуван wallиден уметнички дел за да го соберете вашиот рустикален или декор на ф

Кујната на Ела 6+ месеци органска? Црвената? Плодовите со пијалаци се прават со органски јагоди, малини, ј

Вашето мало момче ќе го сака овој забавен костум Забавен светски зомби пиратски детски костум за Ноќта �

Dynamicенски динамичен велосипед со велосипеди на Reebok, краток со брендиран цртеж и 7 "Inseam ќе биде вашиот нов

Изразувајте ја својата loveубов кон неа со овој прекрасен прстен за дијаманти за срце и стрела...

Три фидгетскиот рачен рачен за олеснување на стресот е забавна активност што промовира намалување на с�

Durabelt Hoover Type 170 & SP WT вакуумски појас го одржува вашиот четка за вртење Одговара на модели / серии на правос

Панталони заштеда на прилагодено вклопување во подот на автомобилот со 4 парчиња автомобил : Дизајниран

Одете на вашиот ден во удобност со целосната поддршка на жените со целосна поддршка за маица Работи доб�

Уметник : Вилхелм Гобелсубјект : животни Стил : Природна модерна Производ Тип : Галеријаобвиткано платно

Дневна под сонцето во оваа трендовски чипка до едно парче костим за капење од кафевина Оваа модерна фиг�

Решетката е направена од цврста метална рамка и полиците користат премија дебела табла за честички Ово�

Glass Box BW, е вешто направено модерно уметничко дело од вистински уметници Со сеопфатна сива боја, овој лик�

Осветлете го влезот во домот со овој прекрасен монограмиран доормат Направено од природен кокос, трајн�

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Одржливата кошула со долга ракава на Чапс, Одржливата лесна кошула е лесна грижа и лесно носење Дизајни�

Сонувајќи за совршен ден? Започнете со овој симпатичен фустан Маден Cујорк! Класичниот селски фустан до�

Спакувано до совршенство Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со к

Вилата на ДВ Долче Вита е надграден утилитарен чизми Лесно се лизга и исклучува со горниот дел од горнио

Пенкалските 3Д 3 D бришачи ги прават грешките за корекција забавно! Омилен од училиште, нашите бришачи не�

Овој тренд меѓународен постер за fortид на Fortnite Kiptoe е дизајниран со високо квалитетни, повеќебојни уметн�

Scroll