Новак
Сет за подготовки за склопување на главните места

Сет за подготовки за склопување на главните места

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.33

Овој мејнстрим со склопување на обвивка од 6 парчиња е револуционерен систем за складирање на прибор за јадење кој ги има сите функции и придобивки од традиционален блок за нож, но без сите најголемиот дел. Наменето да се склопи рамно за лесно складирање во фиока и да се вентилира за лесен пристап до нож, блок -раката се врти и се заклучува на своето место кога е во употреба и се сруши надолу за да се складира уредно, ослободувајќи вреден контра простор. Секој нож за комерцијален квалитет во сетот има своја обвивка прикачена на артикулационата рака. Ножевите се карактеризираат со сечила од не'рѓосувачки челик со висока јаглерод кои држат исклучително остар раб, и текстурирани рачки за безбеден зафат додека се во употреба. Сет со 6 парчиња вклучува блок на обвивка и 5 ножеви. Ножеви за миење на рацете со топла вода и благ детергент; Исплакнете и исушете веднаш. Главните се склопуваат сет за подготовки од 6 парчиња.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Користете умерен притисок, осигурувајќи дека ножот рамномерно влече низ механизмот за заострување Сет

Сет на прибор за јадење од не'рѓосувачки челик на Gibson Home Maxdon 7парчиња и блок на Pinewood е совршен додаток на �

Овој сет е идеален додаток на секоја кујна Доаѓа со контра блок за удобно и лесно складирање на ножевите

За оваа ставка и табела со нож од 15 парчиња сет на ножеви е дел од колекцијата на суштинска мера на мајчи�

Scroll