Новак
Перл река Абес Златна мафина со пченка

Перл река Абес Златна мафина со пченка

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 2.00

Како правиш над големо дегустација, сите вегански кифли од пченка? Користете камен-земја пченкарен оброк од долината на замокот од Дојлстаун, Пенсилванија. Нивната семејна мелница се наоѓа на Нешамини Крик на околу 20 милји западно од преминот на Вашингтон - лулка на нашата револуција и каде, кога децата беа помлади, ќе ги однесеме за да го видат реакцијата на Вашингтон како минуваат во Делавер - прилично кул. Тоа е местото каде локално одгледуваното пченка се претвора во над-врвен вкус! Овие момци ни испраќаат пченкарен оброк што, кога се пече и вкуси, ги нокаутира нашите чорапи со длабок вкус на пченка и чувство на уста во форма на кернел. Единствено нешто поимпресивно од нашиот кифла од пченка е тоа што, пред неговиот премин, Вашингтон веројатно имал појадок со локално изработени мафини со пченка. Значи, јадењето на овие мафини не е само задоволство, исто така е и патриотско! Перл река Абес Златна мафина од пченка. Лесно за споделување со пријателите и семејството. Послужете на вашата следна забава или однесете го на Потлак. Вкусно со чаша млеко или чинија сладолед. Уживајте со кафе, чај, како граба и одете закуска ,.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Ова тесто за појадок е богато и влажно третирање што можете да ги уживате сите самостојно Секој залак ек

Градинарските литс зеленчук направија одлична кифла со чипови со чоколади од банана, 12 мл, 6 КТ (замрзнат

Мафини со разновидност на пазарот 6К (2 секоја : тиква, лимон од лимон, тројно чоколадо) се одличен десерт �

Scroll