Новак
Трговска марка ликовна уметност 'јамка апстрактна III' платно уметност од Грејс Поп

Трговска марка ликовна уметност 'јамка апстрактна III' платно уметност од Грејс Поп

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.67

Уметник : Грејс Попсобјект : Апстракт Стил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има сини овали на боја над бела позадина. Истакнати бои : бела, сина, светло сина, црна светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сини овали на боја над бела позадина.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Bootsa Booties by Collection Collection се толку разноврсни, тие одговараат на сè, од разгорени фармерки до здолништа со м�

Уметник : Craig Snodgrasssubject : Graphic Illustration Style : Современа трговска марка ликовна уметност „портокалова“ уметн�

) Вода и лесно бришете или исплакнете или исплакнете чиста Водоотпорен : Патенден дизајниран конструира

Кажете време во стил со овој часовник! Дизни Мики и Мини Машки шини розови злато гроздобер Артикулирање

Мека, пријатна и подготвена да ви го потресе денот, времето и јакната на Шерпа на Тру е тој без напор слој

Вашето мало девојче ќе сака да спие и да лежи наоколу во овој супер мек и удобен памучен плетен сет во ко�

Уметник : Holli Congersubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметност Ова подгот�

Затемнето : Целосно затемнето со компатибилен прекинувач за затемнување за да се создаде совршена атмо�

Ние го срце овој врвен душо на Madden Nyc со кратки ракави за мафини и отстранливи чаши од градник од пена...

Овој избор на некои од најдобрите топли тркала со премија 1 : 64, Хонда, Хонда, се задолжителни за колекцио�

Нормалното е здодевно, бидете смели и различни во јакната на Мото Мото со Софија Вергара...

Нашата врамена giclee wallидна уметност додава допир на час на кој било простор во вашиот дом или канцелариј�

Покажете го најсјајниот стил оваа сезона во чизми за тајни оддели преку коленото од колекцијата на ourур�

Додадете ладен главен дел во неговата гардероба со активни облеки со овој врв на долги ракави од атлетс�

Giclee (JeeClay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност

100% полиестерска мрежа, плетена јака од ребра, напредно рамо, отворени ракави, плоча со три копчиња, задна

Среќните празници започнуваат со пријатна пар пижами! Loveубовта на 2парчиња сет за спиење на прва глетка

Дајте ветување дека секогаш ја сакам Овој бел златен прстен се осветлува со дијаманти Во центарот, чети�

Дизајнерската куќа Карсен Хол и рачката на вратата на плакарот додаваат допир на елеганција на кој било

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена текстурирана wallидна уметнос

Современите моменти донесуваат обична софистицираност во гардеробата на вашето мало Секоја од нашите �

Едноставно зачудувачки, лесен резервоар фустан од лажичка е секси по својата едноставност Лизгајте го �

Исклучителен дизајн што носи убавина во вашиот дом и канцеларија, ова златен традиционален wallиден часо

Излезете во доверба со лесни дела "Бентли" Одликувајќи се со надворешна плоча отпорна на лизгање / масло,

X 5 стапки, табелата за продавници на „Фолд“ има целосно ламинирана површина за играње со дебелина од 12 �

Бесплатна испорака по нарачки над 35 американски долари на продавницата за вентилатори од Фанатици Брен

Подготвени за обесени презентации кои се достапни во различни големини, ова подготвено уметничко парче

Scroll