Новак
Mastercraft Glacier MSR Winter LT285 75R 126R E лесен камион гума

Mastercraft Glacier MSR Winter LT285 75R 126R E лесен камион гума

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 0.67

Mastercraft Glacier MSR LT285/75 R16 126 R Eover View The Master Craft Glacier MSRTM Зимски камион и SUV гума обезбедува доверба и контрола за време на зимското возење. Единствено соединение за зимска шара обезбедува избалансиран зафат на суви, влажни и снежни површини. Оваа гума обезбедува сила, издржливост и контрола што ја очекувате од гумата Mastercraft и SUV. Тешко време го оцени и поддржано од 45 -дневен тест на патот за уверување дека овој производ ќе настапи во студ. Повеќе контактна област од неговиот претходник, што помага да ви обезбеди стабилност и контрола во тешки зимски временски услови. Три врвни планински снегулки симбол значи дека оваа гума е овластена да настапи во силни услови на снег. Се одликува со дизајн на шара што користи заробен снег како засилувач за зафат за намалено лизгање на тешки услови за возење во зима. Наменето за побрза и поконзистентна реакција на вклучување на снег и мраз, давајќи поголема контрола во вртења и агли. Инженерски за да се овозможи додавање на гуми TSMI 12, 13 или 15 столпчиња, помагајќи да се обезбеди екстремен зафат и влечење на мразот, така што кога условите почнуваат да се вртат екстремно, овие гуми се напојуваат.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Современиот дизајн на страничните страни претставува елегантен изглед Агресивната шема на шара обезбе

short description is not available Merchandise Fits : 19992001 Chevrolet Silverado 1500 LT 200204 Chevrolet Silverado 1500 WT 200001 Chevrolet Tahoe LT 2005 Chevrolet Silverado 1500 Base 199

Vanderbilt Arctic Claw Winter XSI P265 / 75 R16 116 TOVERVIEWTHE VANDERBILT ARCTIC CLAW WINTER XSI е разумна зимска гума што е направена за употреба

Landgolden LGT57 A / T LT265 / 75 R16 123 / 120 S Eover Viewthe All Terrain Landgolden LGT57 A / T испорачува трага од влечење на патот за лесни кам�

Centennial Terra Trooper A / T 285 / 75 R16 126 R гума Centennial Terra Trooper A / T 285 / 75 R16 126 R гума за вклопување : 200910 Hummer H3t Alpha 2010 Hummer H3 Alpha

Премиум гума линија Мултимилја дива земја HRT P265 / 75 R16 116 T Fits : 199098 Chevrolet K1500 WT 19992001 Chevrolet Silverado 1500 LT 200204 Chevrolet S

Гумено соединение и микрогрути работат заедно за да обезбедат цврста влечење и зафат во текот на целата

Постојано чистото стапало и врвната влечење обезбедуваат безбедност во текот на целата година Ова пост

Firestone Winterforce 2 UV P225 / 75 R16 104 Soverview Совршена зимска гума за лесни камиони и SUV, Firestone Winterforce 2 UV е изграден за из�

Гума за сите сезони, Terramax HLT е дизајниран за употреба на лесни камиони и SUVа и им нуди на возачите тивко, с�

Возете на истите гуми со кои се возат Вили и момчињата! Командантот на патка е следната генерација на си�

Leao Lion Sport HT LT225 / 75 R16 115 Q Eoverviewthe Lion Sport HT од Лео е сезона, автопатска теренска гума што е дизајнирана за SUV и л

Дестинацијата Firestone A / T гумата им дава на возачите на камиони и SUV најдобро од сите светови : груб убав из�

Scroll