Новак
Детроит Црвени крилја - Центар мраз кај арената oeо Луис - Блејквеј Панорамас НХЛ печатење со стандардна рамка

Детроит Црвени крилја - Центар мраз кај арената oeо Луис - Блејквеј Панорамас НХЛ печатење со стандардна рамка

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 799.84

Детроит Црвени крилја - Блејквеј Панорама врамени печати. За оваа слика : Оваа панорама на Детроит Црвените крилја ја презеде Jamesејмс Блејквеј во воведниот натпревар на плеј -офот „Стенли Куп“ во 2011 година - натпревар што ја одбележа 20 -тата последователна сезона на „Црвените крилја“ во плеј -офот. Еден од оригиналните шест екипи на NHL®, „Црвените крилја“ беа основани во 1926 година. Освојувајќи го своето прво првенство во Стенли Куп во 1936 година, тие го повториле подвигот следната година, со што станаа првиот американски тим што освои последователно првенство во Стенли Куп. Од 2011 година, „Црвените крилја“ имаат освоено повеќе првенства на Стенли Куп од кој било друг NHL франшиза со седиште во франшиза. . . · Стандардна рамка. Завршена големина = 40,25 инчи широк x 13,75 инчи висока .. . · Неверојатна фотографија со висока резолуција, отпечатена на p H неутрална тешка уметност со мастило отпорни на УВ .. . · Печатењето е монтирано и поддржано со јадро на пена за да се елиминира брановидноста и искривувањето, а потоа и професионално врамен со 3/8 "трајна црна алуминиумска рамка и калено стакло .. · Голем додаток за домот, канцеларијата, вентилаторната пештера или просторијата за домови .. · Официјално лиценцирана панорама. Направено.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Не е потребно склопување, вклучени завртки за монтирање Лесно виси Оваа елегантна wallидна уметност не ба

Бу! Плаши малку плашлива забава со овие слатки и удобни ПЈС кои го доловуваат духот на сезоната! Оваа спи

Добијте се на спортскиот стил и удобноста да ги носите Самитите на Skechers Брзо чевли за бегство...

Уметник : Kimura Designs Subject : Floral Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Galleryзавиткана платно уметност Ова подготвено за

Подготвени да се претстават без обележја, кои можат да се презентираат во различни големини, скоро не се

Вејверли инспирации ткаенината слави тренд инспирирана од моделот, дизајн и боја, исклучиво на Со посеб

Терминот „импресионизам“ е изведен од насловот на неговата слика, „впечаток, изгрејсонце“ (впечаток,

Уметник : Марк Ашкеназизубјект : Cuisinestyle : Задебелен и еклектичен модерно производ Тип : Галерија обвитка�

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена giclee текстурирана wallидна уме�

Овој прекрасен шарен град во Ванкувер I Canvas Art се печати со употреба на највисок квалитет на мастило отпо

Scroll