Новак
Трговска марка ликовна уметност „Графичко зеленило i“ платно уметност од визија студио

Трговска марка ликовна уметност „Графичко зеленило i“ платно уметност од визија студио

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 7196.00

Уметник : Vision Studio Subject : Floral Style : Rustic Product Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бела илустрација на лиснато растение на длабоко сива постелнина. Истакнати бои : Греј, бела светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бела илустрација на лиснато растение на длабоко сива постелнина.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Нема негирање Овој килим е совршен додаток на секој украсен дом Без разлика дали се користи како елеган�

Државен фудбал на Канзас 50 дворови Стрип Фудбал Блејквеј Панорама Рамка за печатење За оваа слика : ов

Останете стилски и заштитени со клипови Polaroptics® Rec1 GM 56 Овие поларизирани клипови се совршени за оние кои

Овој монограм од MWW Design Studio создава лична фокусна точка IDG Damask Monogram Crimson Duvet Cover : Убава уметност од MWW Design Stu

Безбедносните очила за завиткување од алатките KC безбедно се завиткаат околу главата за да не паднат...

Покажете го вашето уникатно чувство за стил со оваа машка руно худи од без граници Ова нема граници со к�

Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години Истакнати бои : бела, сива, сина светска уметничка гру�

Летното гардероба на вашето момче за дете само што доби симпатично, удобно ажурирање со овој два пакува�

Овој елек со качулка од швајцарска технологија е слој за loveубов со својата издолжена силуета слична на �

Додадете го овој прекрасно изработен железен метален кревет во викторијански стил во вашата спална соб

Непосредна лопатка што е исто така и со резолуција, Вилија од Бринли Ко Овој лигар на лизгање има класич�

Тајните богатства плетените пижами се забавни и стилски додека се упатувате во кревет или дневна околу

Овој врв на резервоарот Uврат без ракави е најгламурозниот резервоар што некогаш сме го видел Едноставн

Исечената големина на плус големина од Рибок ќе биде ваша кошула без разлика дали работите или останува

Потопете во утеха со оваа модерна бушава Фаќајќи прекрасно густ куп, секој килим е машина направена од п

Нашето испружено платно е создадено со највисоки стандарди Ние ги користиме само мастилата со највисок

Подигнете ја вашата колекција на најважни гардероба со овој врвен плус големина од Terra & Sky...

Овој разигран сет на PJ има врв на панда со качулка и координирање на панталони за лице на панда Панталон�

Уметник : Jeanан Плутсубјект : Сезонал Стил : Модерни и современи проодни типови : Галерија обвиткано платн

Scroll