Новак
Рејтер млечни производи цело млеко со витамин Д, млечен квартал - контејнер

Рејтер млечни производи цело млеко со витамин Д, млечен квартал - контејнер

Достапност на стоката: Во достапна форма
DEN 1.67

Реитер млечни производи Целото млеко е богато, кремасто и преполно со хранливи материи за да ја надополни вашата дневна диета со свежо млеко со вкус. Секоја порција на целото млечно млеко обезбедува витамин Д и 20% од дневната вредност за калциум, со 150 калории и 8 грама протеини. Рејтер Милк има здрав вкус што ќе го сакате и вашето семејство. Уживајте во висока чаша млеко во кое било време од денот, или користете го за да направите пијалаци, печива и други рецепти уште повеќе вкусни. Послужете го како дел од појадокот во чинијата со житни култури или шолја кафе. Овој удобен млечен квартал е лесен за складирање и доаѓа со 4 порции. Во Reiter Dairy, ние им обезбедуваме на семејствата со здрави, вкусни млечни производи уште од 1933 година. Тоа е нашата страст, нашата цел и ништо не ги прави нашите семејства на фармите да ги негуваат вашите. Фармер во сопственост. Заедницата сакана. Фармер во сопственост. Заедницата сакана.? Хранливи и вкусни. Млекарница со висок квалитет.

Главните карактеристики

Избор на клиент

Our “Original Cream Top” yogurt is rich and satisfying because we use only whole milk This Brown Cow yogurt is sweetened with cane sugar and maple syrup, and is made without the use of a

Алта Дена витамин Д млеко е целото млеко со витамин Д, што го прави одличен избор за целото семејство...

Тоскански млечни фарми целото млеко со витамин Д е одличен избор за целото семејство Крем и вкусно, тоск

Country Fresh целото млеко е млечно млеко со целосна масна млеко која содржи витамин Д, што го прави здрав избо

Млечното млеко на Гвида, подготвено за пиење големина совршено прилагодена за зафатената врева на дено�

Млечни фарми Леги долина целото млеко со витамин Д е одличен избор за целото семејство Крем и вкусно, ов�

Scroll